У Дніпрі знову провели закупівлю шкільних ноутбуків «під конкретну фірму» за 5 000 000 гривень: список

Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради придбав ноутбуки для шкіл міста за п’ять мільйонів гривень. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на сайт публічних закупівель ProZorro.

Згідно з тендерною документацією, департамент до кінця серпня отримає 364 ноутбуки із ліцензійним програмним забезпеченням для майже 150-ти шкіл міста. Закупівля проводиться завдяки субвенції з місцевого бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти у рамках програми «Нова українська школа».

Під час проведення тендеру один з учасників скаржився, що у департаменті гуманітарної політики висунули технічні умови під закупівлю конкретної моделі ноутбуку Dell Vostro 3568 у «визначеного переможця». Крім того, замовник звернув увагу, що у попередньому тендері на закупівлю ноутбуків взяли участь лише два учасники з однаковими ноутбуками:

«На ринку України представлені всі відомі світові бренди такі як Lenovo, Acer, HP, які мають чудові рішення для освіти. Виникає запитання, чому ваше технічне завдання, яке повинно відповідати твердженню «у разі наявності в технічній частині посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, джерело походження або виробника — читати з виразом «або еквівалент» усі показники еквіваленту мають бути не гіршими за зазначені», не дає можливість створити конкуренцію», — зазначено у скарзі до тендеру.

У свою чергу департамент гуманітарної політики всі звинувачення відкидає, посилаючись на ч. 3 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», відповідно до якої учасники мають право запропонувати еквівалент товару, що закуповується замовником з урахуванням, що усі показники мають бути не гіршими за зазначені.

У другому поспіль тендері на закупівлю ноутбуків для шкіл перемогу одержала виробнича фірма «Сервіс», при цьому в обох випадках конкуренцію їй намагалося створити товариство з обмеженою відповідальністю «Техніка для бізнесу». Під час травневого тендеру компанія «Техніка для бізнесу» була дискваліфікована за формальними ознаками — через неподання довідки щодо наявності чи відсутності заборгованості за сплату податків. Однак відповідно до статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» така довідка подається тільки переможцем у закупівлі. Тобто, неподання вказаної довідки при проведенні тендеру не може бути причиною для дискваліфікації учасника. У другому тендері компанія змогла взяти участь, проте запропонована сума була вищою, ніж у конкурента.

Приводимо список шкіл, які мають отримати ноутбуки:

shkola 1

shkola 2

shkola 3

shkola 4

shkola 5

shkola 6

shkola 7

shkola 8

Нагадаємо, раніше ми писали, що «Дніпрогаз» Фірташа отримає 244 000 000 гривень з державного бюджету.

Теги: