У Дніпропетровській області найчастіше отримують державні позики на ремонт будинків

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків Дніпропетровської області — лідер серед регіонів України за кількістю ОСББ, які скористалися урядовою програмою «теплих» кредитів. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на прес-службу Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Дніпропетровська область — лідер серед регіонів України за кількістю ОСББ, які скористалися урядовою програмою «теплих» кредитів. Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків залучили 560 вигідних позик на суму близько 90 мільйонів гривень.

«Щороку все більше ОСББ регіону беруть участь у державній програмі, бо розуміють її переваги. Якщо у 2015 році лише 15 ОСББ одержали 1 мільйон гривень «теплих» кредитів, то у 2018-му кількість об’єднань значно збільшилася. Так, понад 250 ОСББ отримали 40 мільйонів гривень позик на енергоефективні заходи», — повідомляє прес-служба ОДА.

Середній кредит ОСББ в області зріс у тричі: з 50 тисяч гривень у 2015 році до 165 тисяч гривень — у 2018.

Мотивують до енергоощадності також додаткові місцеві програми здешевлення «теплих» кредитів. За ними надається додаткова компенсація по тілу або відсотках позики. Програми діють у Дніпрі, Кривому Розі, Павлограді, Новомосковську, Кам’янському, Покрові та інших містах. Усього — у 16 населених пунктах області.

Держава бере на себе від 40% до 70% тіла «теплої» позики. Фінансові стимули стосуються утеплення стін, підвалів та дахів, модернізації системи опалення, заміни вікон, встановлення лічильників тепла й води.

«Теплі» кредити надають «Ощадбанк», «Укргазбанк», «Укрексімбанк» та «ПриватБанк» на строк від шести місяців до десяти років.

Урядова програма «теплих» кредитів започаткована в Україні у 2014 році. У регіоні загалом уже понад три тисячі ОСББ, у складі яких 3317 будинків. Найбільш активними є Дніпро, Кривий Ріг, Жовті Води, Нікополь, Новомосковськ.

У Дніпропетровській області найчастіше отримують державні позики на ремонт будинків - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали, що діти переселенців та військовослужбовців АТО пройшли навчання у Литві.

Теги: