У лікарні Дніпра люди помирають на засмальцьованих матрацах

У одній із місцевих лікарень Дніпра через жахливі умови помирають пацієнти. Про це Відкритий повідомляє з місця подій.

У Дніпропетровському протитуберкульозному диспансері на вулиці Богданова, 2а два місяці тому помер чоловік місцевої мешканки Ірини Русіної. Коли її чоловікові негайно потрібна була допомога — нікого не було поряд. Ірина каже, що у медичному закладі можна побачити розтрощені сходинки біля головного входу, тарганів у палатах, засмальцьовані спальні матраци та недбале ставлення керівництва.

skrin

Ірина Русіна.

«Я дружина Максима — чоловіка, який тут помирав. Перше, що мене здивувало, коли я вперше переступила поріг будівлі — це умови. Напевно, безхатьки живуть краще. Те, що я побачила — страшно: усе розбите, брудне. Я навіть не знаю, звідки це все. А особливо, матраци, на яких помирають хворі. Медперсоналу не знайдеш. Ось там, де записують хворих, які поступають — там єдина жінка, яка сидить, а більше нікого немає. Ми робили йому уколи самостійно, тому що треба було збивати температуру. Я ще запитувала, що як стане погано — де шукати?. Мені відповідали там і там, ми все покажемо, але поряд так нікого й не було. Ні разу не було планового обходу, доки я не пішла до завідувачки, вона і не спитала. Потім вона сказала «покажіть мені взагалі, як він виглядає». А коли вона побачила те, яким він став за ці три дні, — сказала «киньте усі пігулки, не приймайте вже нічого». Але вже було запізно», — розповіла жінка.

Журналісти Відкритого разом із постраждалою відправилися до шпиталю, щоб на власні очі побачити те, що там відбувається. Для того, щоб дізнатися, чому пацієнти перебувають у жахливих умовах, ми намагалися поспілкуватися з керівництвом. Спочатку вони зустріли знімальну групу непривітно та навідріз відмовилися будь-що коментувати, але потім таки погодились на розмову.

Начальниця управління з амбулаторно-поліклінічної диспансерної роботи Вікторія Яленко пояснила, що погані умови в лікарні пов’язані з недостатнім фінансуванням.

skrin01

Вікторія Яленко.

«Ви бачите, що цій будівлі понад сто років. У ній не все відповідає нормам. Ми робили тут ремонт: відділили інфекційну зону від неінфекційної, де знаходяться співробітники. Палати не відповідають тим вимогам, які повинні бути. Ми неодноразово зверталися за допомогою, щоб провести тут ремонт і облаштувати палати, але кошти у необхідному обсязі не були виділені. У минулому році ми змінювали систему опалення. (…) Ліків для лікування туберкульозу достатньо у необхідній кількості», — розповіла Вікторія Яленко.

Наразі відомо, що лікарня знаходиться на балансі області, тому журналісти Відкритого звернулися за відповідним коментарем. Про перебіг ситуації буде відомо трохи згодом.

skrin07

Родичі пацієнтів цієї лікарні скаржаться на те, що відбувається у її стінах.

skrin04

Умови, в яких перебувають хворі, —  жахливі.

skrin05

Постіль для пацієнтів брудна та лежить просто на підлозі.

skrin02

Працівники лікарні запевняють, що ремонт робили, але фінансування не вистачає. Кажуть, вони виконують свою роботу відповідально.

skrin03

До палати хворого лікарі не пускають.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Дніпрі є сучасний апарат, який дозволяє точно встановити причину алергії.

Теги: