У лікарні Дніпра люди помирають на засмальцьованих матрацах

У одній із місцевих лікарень Дніпра через жахливі умови помирають пацієнти. Про це Відкритий повідомляє з місця подій.

У Дніпропетровському протитуберкульозному диспансері на вулиці Богданова, 2а два місяці тому помер чоловік місцевої мешканки Ірини Русіної. Коли її чоловікові негайно потрібна була допомога — нікого не було поряд. Ірина каже, що у медичному закладі можна побачити розтрощені сходинки біля головного входу, тарганів у палатах, засмальцьовані спальні матраци та недбале ставлення керівництва.

У лікарні Дніпра люди помирають на засмальцьованих матрацах - рис. 1

Ірина Русіна.

«Я дружина Максима — чоловіка, який тут помирав. Перше, що мене здивувало, коли я вперше переступила поріг будівлі — це умови. Напевно, безхатьки живуть краще. Те, що я побачила — страшно: усе розбите, брудне. Я навіть не знаю, звідки це все. А особливо, матраци, на яких помирають хворі. Медперсоналу не знайдеш. Ось там, де записують хворих, які поступають — там єдина жінка, яка сидить, а більше нікого немає. Ми робили йому уколи самостійно, тому що треба було збивати температуру. Я ще запитувала, що як стане погано — де шукати?. Мені відповідали там і там, ми все покажемо, але поряд так нікого й не було. Ні разу не було планового обходу, доки я не пішла до завідувачки, вона і не спитала. Потім вона сказала «покажіть мені взагалі, як він виглядає». А коли вона побачила те, яким він став за ці три дні, — сказала «киньте усі пігулки, не приймайте вже нічого». Але вже було запізно», — розповіла жінка.

Журналісти Відкритого разом із постраждалою відправилися до шпиталю, щоб на власні очі побачити те, що там відбувається. Для того, щоб дізнатися, чому пацієнти перебувають у жахливих умовах, ми намагалися поспілкуватися з керівництвом. Спочатку вони зустріли знімальну групу непривітно та навідріз відмовилися будь-що коментувати, але потім таки погодились на розмову.

Начальниця управління з амбулаторно-поліклінічної диспансерної роботи Вікторія Яленко пояснила, що погані умови в лікарні пов’язані з недостатнім фінансуванням.

У лікарні Дніпра люди помирають на засмальцьованих матрацах - рис. 2

Вікторія Яленко.

«Ви бачите, що цій будівлі понад сто років. У ній не все відповідає нормам. Ми робили тут ремонт: відділили інфекційну зону від неінфекційної, де знаходяться співробітники. Палати не відповідають тим вимогам, які повинні бути. Ми неодноразово зверталися за допомогою, щоб провести тут ремонт і облаштувати палати, але кошти у необхідному обсязі не були виділені. У минулому році ми змінювали систему опалення. (…) Ліків для лікування туберкульозу достатньо у необхідній кількості», — розповіла Вікторія Яленко.

Наразі відомо, що лікарня знаходиться на балансі області, тому журналісти Відкритого звернулися за відповідним коментарем. Про перебіг ситуації буде відомо трохи згодом.

У лікарні Дніпра люди помирають на засмальцьованих матрацах - рис. 3

Родичі пацієнтів цієї лікарні скаржаться на те, що відбувається у її стінах.

У лікарні Дніпра люди помирають на засмальцьованих матрацах - рис. 4

Умови, в яких перебувають хворі, —  жахливі.

У лікарні Дніпра люди помирають на засмальцьованих матрацах - рис. 5

Постіль для пацієнтів брудна та лежить просто на підлозі.

У лікарні Дніпра люди помирають на засмальцьованих матрацах - рис. 6

Працівники лікарні запевняють, що ремонт робили, але фінансування не вистачає. Кажуть, вони виконують свою роботу відповідально.

У лікарні Дніпра люди помирають на засмальцьованих матрацах - рис. 7

До палати хворого лікарі не пускають.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Дніпрі є сучасний апарат, який дозволяє точно встановити причину алергії.

Теги: