У парках пропонують впровадити «європейські» стандарти: збільшення кількості урн і сортування сміття

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства працюють над оновленням державних будівельних норм щодо благоустрою територій. Про це повідомляє Відкритий.

Так, у Мінрегіоні триває робота над внесенням змін до ДБН Б.2.2-5:2011 «Благоустрій територій», який встановлює норми щодо парків, садів, скверів — незалежно від їх форми власності. Зокрема, пропонується переглянути норми щодо забезпеченості громадських місць належною кількістю сучасних урн та контейнерів для сміття.

Збір сміття — досить актуальна проблема майже у кожному місті України. У місцях масового скупчення людей не вистачає баків для сміття, а урни для його сортування майже зовсім відсутні. Насамперед буде розглядатися питання про забезпечення урн та контейнерів у необхідній кількості. Суттєвим фактором буде також їх зовнішній вигляд та санітарний стан. Наразі у парках можна спостерігати переповнені вщент баки, від яких віє сморідом. Для усунення цієї проблеми, планується впровадження загальноприйнятої норми встановлення контейнерів на майданчиках із можливістю роздільного збору та сортування. Окрім цього, зовнішній вигляд має повністю вписуватися у ландшафтний дизайн парку. Для того, щоб запровадити такі норми, вивчається досвід європейських країн.

Раніше подібні заяви вже робили у Міністерстві охорони здоров’я України й пропонувалися нові санітарні норми: збільшення кількості сміттєвих урн і громадських туалетів і заборону спалювання листя. Для громадського обговорення опублікували проєкт наказу Міністерства здоров’я України «Про внесення змін до Державних санітарних норм і правил утримання територій населених місць».

Ці запропоновані зміни повинні удосконалити правила утилізації та сортування сміття, утримання прибудинкових територій, парків та скверів, впорядкувати систему озеленення, убезпечити забруднення підземних вод і джерел водопостачання, а також — створити умови для реалізації прав людей з інвалідністю нарівні з іншими громадянами. Крім того, проєкт наказу наближає українські норми до європейських.

Нагадуємо, що у Дніпрі подібний майданчик поки є у пляжній зоні Монастирського острова. Саме там вже встановили урни для сортування відходів. Тепер на пляжі Монастирського острову будуть сортувати сміття на пластик, папір та інші побутові відходи. Відповідні наліпки для розподілу з’явилися нещодавно на смітниках. Усіх відвідувачів просять дотримуватися нових правил.

kontejner

Також у Дніпрі у межах соціального проєкту «Я прибираю!» було зібрано інформацію щодо локацій в місті Дніпро, на яких не вистачає урн або сміттєвих контейнерів. Після цього на ресурсі Єдиної системи місцевих петицій з’явилося звернення із пропозицією встановлення урн за наданою мапою за результатами дослідження.

urny07

Варто зазначити, що в Дніпрі сортуванням сміття поки що займається лише громадське формування Екопатруль. А більша частина побутових відходів — зокрема, й таких небезпечних, як ртутні лампи або батарейки — відправляється на звалища.

Теги: