У «Слузі народу» планують боротися з торговцями, які не розкривають свої реальні доходи

Вимогу щодо використання касових апаратів прив’яжуть до «квадратів» торгової площі, щоб ефективно боротися із «сірим імпортом». Про це повідомляє Відкритий із посиланням на LIGA.net.

У політичній партії «Слуга народу» обговорюється зміна критерію для обов’язкового використання касових апаратів: квадратні метри торгової площі замість обороту (від 30 квадратних метрів у містах, від 100 квадратних метрів – у селах). Ідея спрямована проти торговців, які занижують свої обороти, щоб не світити перед податковою реальні доходи бізнесу.

Крім того, у партії розглядають нововведення, які будуть оформлені в окремі законопроєкти:

  • Повідомні «патенти» для самозайнятих (репетитори, водії, сантехніки тощо). Фізичною особою-підприємцем ставати не потрібно: людина добровільно платить фіксовану суму тільки в періоди, коли надає свої послуги. В інший час нічого платити не потрібно.
  • Впровадження цифрових РРО. Касові апарати в смартфонах і планшетах, фіскальні чеки – на звичайних принтерах.
  • «Кешбек» для покупців, яким продавець не видасть фіскальний чек або підробить його. Потрібно повідомити про це в податкову, та штрафує продавця (200% від суми покупки), половину штрафу отримує покупець.
  • Реєстрація товарно-транспортних накладних для ризикових груп товарів (пшениця, горіхи, метали та металопрокат, ліки й побутова техніка), навіть якщо підприємство не є платником податку на додану вартість. Боротьба з кінцевими бенефіціарами схем сірого і чорного імпорту.
  • Підвищення мінімальної ставки «земельного податку» з 0 до 0,8%, а також впровадження поняття «безумовного доходу» від обробки земельних ділянок площею від 2 гектарів. Боротьба з «чорною» орендою землі, коли власник ділянки офіційно не обробляє свою землю, тому нічого за неї не платить, хоча насправді її орендують великі агрофірми.

У «Слузі народу» планують боротися з торговцями, які не розкривають свої реальні доходи - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Зеленського розповіли, хто пише промови президенту.

Теги: