У «Слузі народу» планують боротися з торговцями, які не розкривають свої реальні доходи

Вимогу щодо використання касових апаратів прив’яжуть до «квадратів» торгової площі, щоб ефективно боротися із «сірим імпортом». Про це повідомляє Відкритий із посиланням на LIGA.net.

У політичній партії «Слуга народу» обговорюється зміна критерію для обов’язкового використання касових апаратів: квадратні метри торгової площі замість обороту (від 30 квадратних метрів у містах, від 100 квадратних метрів – у селах). Ідея спрямована проти торговців, які занижують свої обороти, щоб не світити перед податковою реальні доходи бізнесу.

Крім того, у партії розглядають нововведення, які будуть оформлені в окремі законопроєкти:

  • Повідомні «патенти» для самозайнятих (репетитори, водії, сантехніки тощо). Фізичною особою-підприємцем ставати не потрібно: людина добровільно платить фіксовану суму тільки в періоди, коли надає свої послуги. В інший час нічого платити не потрібно.
  • Впровадження цифрових РРО. Касові апарати в смартфонах і планшетах, фіскальні чеки – на звичайних принтерах.
  • «Кешбек» для покупців, яким продавець не видасть фіскальний чек або підробить його. Потрібно повідомити про це в податкову, та штрафує продавця (200% від суми покупки), половину штрафу отримує покупець.
  • Реєстрація товарно-транспортних накладних для ризикових груп товарів (пшениця, горіхи, метали та металопрокат, ліки й побутова техніка), навіть якщо підприємство не є платником податку на додану вартість. Боротьба з кінцевими бенефіціарами схем сірого і чорного імпорту.
  • Підвищення мінімальної ставки «земельного податку» з 0 до 0,8%, а також впровадження поняття «безумовного доходу» від обробки земельних ділянок площею від 2 гектарів. Боротьба з «чорною» орендою землі, коли власник ділянки офіційно не обробляє свою землю, тому нічого за неї не платить, хоча насправді її орендують великі агрофірми.

thumbnail tw 20190718175928 2262

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Зеленського розповіли, хто пише промови президенту.

Теги: