У Зеленського анонсували зміну карти України

У штабі «Слуги народу» планують скоротити кількість районів України. Про це повідомляє Відкритий, з посиланням на заяву голови виборчого штабу партії Олександра Корнієнко.

Відзначимо, що зі слів політика, розроблюється адміністративна реформа, яка розширить повноваження влади на місцевому рівні. У свою чергу, державні адміністрації зміняться на префектури. Вплив останіх зросте і вони зможуть стежити за законністю рішень місцевих рад.

Олександр Корнієнко заявив, що при такій моделі потужний районний рівень несильно потрібен, а тому необхідно укріплювати райони, якими буде займатися префект.

Наразі у штабі політичної сили є група, яка займається децентралізацією та місцевим самоврядуванням. Спеціалісти залученні до роботи ознайомились із розробленим законопроектом про інститут префектів. Поки цей проект ще потребує доопрацювання, а деякі пункти навіть доведеться розробляти «з нуля».

Важливим є той момент, що для того щоб реформа запрацювала, потрібно внести виправлення до Конституції. Для ухвалення рішення потрібна конституційна більшість – 300 голосів.

Олександр Корнієнко впевнений, що реформу підтримають, бо децентралізація є у всіх в програмах.

Відзначимо, що зараз в Україні 490 районів, з яких планують залишити лише 100.

Довідка: пропозиції щодо змін до Конституції України може подати до Верховної Ради лише президент або 150 нардепів (не менш ніж третина парламентарів).

karta Ukrayini e1564314619758

Теги: