Чемпіонат України з футболу завершено: хто зіграє в єврокубках

Черговий сезон УПЛ позаду. Його переможцем став донецький Шахтар, який достроково обійшов Динамо завдяки виграшу в очному матчі. Також клуб виграв і Кубок України, перемігши у фіналі полтавську Ворсклу 2:1. Оскільки чемпіонат України з футболу завершено, можна підводити остаточні підсумки.

Чемпіонат України з футболу завершено: хто зіграє в єврокубках - рис. 1

Особливо вболівальників цікавить розподіл путівок в єврокубки. Адже через втрату позицій в рейтингу УЄФА умови потрапляння представників УПЛ до ЛЧ, ЛЄ та ЛК стали значно суворішими. Клубам доведеться починати змагання з більш ранніх стадій, у яких вони мають довести, що гідні представляти національну асоціацію у найпрестижніших міжнародних змаганнях. Станом на зараз місце чемпіонату України в рейтингу УЄФА – 18-те, але поки що до уваги беруться минулорічні позиції (14). Тому УПЛ ще зберігає квоту в 5 клубів.

Турнірна таблиця УПЛ: розподіл єврокубкових путівок

Оскільки і чемпіонат, і кубок виграла одна команда, всі путівки до міжнародних турнірів має визначати турнірна таблиця УПЛ. Право виступити на міжнародній арені отримали 5 клубів, які посіли найвищі сходинки:

1. Шахтар. Завдяки перемозі Реала в Лізі чемпіонів донеччанам дісталася пряма путівка до групової стадії цього змагання.
  2. Динамо. Кияни розпочнуть шлях в ЛЧ у 2-му відбірковому етапі. Таким чином, для проходу в групу їм доведеться обіграти суперників на трьох стадіях. У випадку невдачі Динамо потрапить у ЛЄ. Це буде або відбіркова стадія, або група залежно від того, коли станеться виліт з ЛЧ.
  3. Кривбас. Бронзовий призер УПЛ зможе поборотися за прохід у Лігу Європи з 3-го етапу відбору. Невдача на цій стадії означатиме пониження до плей-офф раунду Ліги конференцій, а на наступній – потрапляння до групи ЛК.
  4. Дніпро-1. Стартує з 2-го туру кваліфікації ЛК, тож має пройти 3 суперників для досягнення групового етапу. Права на «осічку» команда не має: програш на будь-якій зі стадій позбавляє дніпрян єврокубків.
  5. Полісся. Житомирян чекає такий же шлях, як і Дніпро-1, хоч в турнірній таблиці УПЛ поліщуки фінішували на щабель нижче. Тобто для виходу в групу Ліги конференцій доведеться вигравати в 2-му, 3-му та плей-офф раундах кваліфікаційного турніру.

Варто зазначити, що через фінансові проблеми Дніпро-1 має проблеми з підписанням нових гравців (трансферний бан) та утриманням чинних. Тож, при найгіршому сценарії (якщо дніпрянам банально не вистачить людей у заявці) команда отримає технічну поразку. Замінити її іншим представником УПЛ вже не можна через закінчення термінів подачі заявок.

Новий сезон – новий формат

Наступний розіграш Ліги чемпіонів, Ліги Європи та Ліги конференцій УЄФА буде цікавим через зміну регламенту. Якщо раніше учасники групової стадії розподілялися на четвірки, то тепер кожен турнір має лише по одній загальній групі. Команди, які потраплять до них, зіграють проти інших 8 ФК, визначених жеребкуванням, по 1 матчу. Всі вони проведуть по 4 гри вдома і по 4 – на виїзді.