Юні спортсмени з Дніпра вибороли 37 медалей на Чемпіонаті України

Спортсмени з Дніпра опинилися на 2 місці серед найкращих команд України за підсумками Чемпіонату серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл з веслувального слалому.

Про це Відкритому розповіли головна суддя змагань, заступниця директора з адміністративно-господарської роботи дитячо-юнацької спортивної школи №8 Олеся Матвієнко та вихованці дитячо-юнацької спортивної школи №8 Стас Музичук і Катерина Соколова.

Юні спортсмени з Дніпра вибороли 37 медалей на Чемпіонаті України - рис. 1

З 11 по 15 вересня 2024 року в селищі Сокілець (Вінницька область) відбувся Чемпіонат України серед ДЮСШ, СДЮСШОР, ШВСМ та клубів із веслувального слалому. Вихованці дитячо-юнацької спортивної школи №8 вибороли 37 медалей: 16 золотих, 15 срібних та 6 бронзових. В загальному заліку команда посіла 2 місце серед найкращих команд України.

“Цей Чемпіонат традиційний і проходить щороку у вересні, по закінченню змагального сезону. У них беруть участь діти 4 вікових категорій. Торік кількість медалей, здобутих нашими спортсменами, була дещо менша. Цього разу вразили і досягнення, і кількість учасників. Їх було 220 з 8 спортивних шкіл різних регіонів. Дніпропетровщину представляли дві ДЮСШ – з Дніпра та Павлограда. Наша школа була представлена у всіх вікових групах, і кожен виборов медаль. Оцінювати змагання було непросто, виникали й певні суперечки між суддями. Наприклад, один із учасників був оштрафований на +50 секунд за те, що зустрівся з воротами. Але тоді був сильний вітер, і саме ця стихія йому завадила пройти без перешкод”, – розповідає Олеся Матвієнко.

Юні спортсмени з Дніпра вибороли 37 медалей на Чемпіонаті України - рис. 2

Олеся Матвієнко

Серед чемпіонів та призерів дніпрянин Стас Музичук здобув 6 золотих медалей та 1 срібну. Катерина Соколова виборола 2 золота і 5 срібних медалей.

“До цих стартів ми готувалися цілий рік. Все проходило тут, на річці Дніпро, хоча це й гладка вода, що не зовсім підходить для нашого спорту. Перед собою ставили за ціль виграти все, що можливо. Деякі медалі навіть не очікували, що здобудемо. Суперники були доволі сильні, та ми спостерігали за їхньою майстерністю, рухами і знали, де та в чому можемо обійти, аби здобути перемогу. Найбільше переймалися за каноє, щоб правильно пройти трасу, бо тренувань було замало з цього виду. Мріємо досягти й надалі високих результатів, аби мати можливість виїжджати за кордон і брати участь у міжнародних змаганнях”, – діляться враженнями Стас Музичук і Катерина Соколова.

Відзначимо, що веслувальний слалом — це олімпійський вид спорту. В програму Ігор Олімпіад вперше його включили у 1972 році.

Нині дніпряни вже готуються до весняних стартів та Всеукраїнських змагань.