Зміна назв вулиць, парків, скверів та мостів у Дніпрі викликала хвилю невдоволень. Депутатський корпус міста прокоментував ситуацію та пояснив, що не має до цього жодного стосунку.
«Розуміючи занепокоєння дніпрян та у зв’язку з відсутністю громадського обговорення (бо не було враховано думку мешканців територіальної громади Дніпра), просимо всіх невдоволених звертатися із заявами до районних адміністрацій. Ми ж будемо звертатися до Дніпропетровської обласної державної адміністрації з проханням внести зміни до останнього перейменування вулиць, провулків, площ, а також мостів, скверів та парків», – йдеться у повідомленні депутатського корпусу.
Куди звертатися з заявами
Адреси районних адміністрацій:
- Амур-Нижньодніпровський район — просп. Мануйлівський, 31;
- Лівобережна адміністрація — вул. 20-річчя Перемоги, 51;
- Новокодацький район — просп. Сергія Нігояна, 77;
- Соборний район — пл. Шевченка, 7;
- Центральна адміністрація — проспект Лесі Українки, 65;
- Шевченківський район — вул. Михайла Грушевського, 70.
Причини такого сильного супротиву пояснила дніпрянка Ганна Рибченко:
- Емоційний зв’язок: особливо важливий для людей, що виросли в цих місцях або мають із ними особисті спогади. Зміна назв може відчуватися як втрата частини власної ідентичності.
- Історична важливість: перейменування сприймається як спроба переписати або стерти частину історії.
- Звичка та зручність: люди призвичаюються до назв, які вони використовують щодня.
- Опір змінам: багато людей природно опираються новому, особливо коли воно здається непотрібним або нав’язаним.
- Політичні та культурні чинники: громадяни сприймають такі зміни як загрозу своїм політичним чи культурним переконанням.
Нагадаємо, на Дніпропетровщині у межах деколонізації перейменували ще 292 топоніми – вулиці, проспекти, провулки, бульвари, парки та мости. Переважна більшість нових назв зʼявилася у Дніпрі – 141 топонім.
Підписуйтеся на наш Телеграм-канал і сторінку Відкритого в Фейсбук, щоб першими дізнаватися про найважливіші події Дніпра.