На Дніпропетровщині енергетики відновили гніздо лелек
У селі Булахівка на Дніпропетровщині енергетики відновили гніздо лелек. Крилаті вже повернулися до рідної домівки.
У березні цього року гніздо чорногузів зруйнувалося. Місцеві не знали, що й робити через складність проведення ремонту. На допомогу прийшли енергетики, котрі в короткі терміни зуміли його налагодити.
«12 років вони в нас. Прилітають, відпочивають та водичку п’ють. Але в якийсь момент гніздо зруйнувалося. Тоді ж я побачила машину енергетиків і звернулася до них. Не змогла дивитися на зруйноване гніздо без сліз, тільки виходила і плакала», – розповіла мешканка села Булахівка Галина Горай.
Енергетики прийшли на допомогу. Вони відремонтували пошкоджене гніздо та привели його до ладу. Фахівці кажуть, такі ситуації не рідкість, тільки торік у Павлоградському районі встановили два гнізда.
«Спочатку знімаємо старе гніздо, тобто воно спускається до низу, після цього встановлюється та кріпиться платформа. І на платформу прив’язується дротом нове гніздо, для того, щоб воно не хиталося й не падало», – підкреслив провідний інженер Станіслав Литвяк.
Загалом з початку 2021 року енергетики зробили вже 215 платформ під домівки для лелек, більш ніж 30 з них з початку повномасштабного вторгнення.
Детальніше дивіться в сюжеті Відкритого.
Журналіст: Даниїл Ніколаєнко
Оператор: Ілля Кононов
Підписуйтеся на наш Youtube-канал! Там на вас чекає ще більше відео.
Теги: енергетики, лелека, новини TV, новини Дніпропетровської області