Скелелази з Дніпропетровщини стали чемпіонами України

У Києві завершився Чемпіонат України зі скелелазіння-2024. У загальному заліку спортсмени Дніпропетровщини стали абсолютними переможцями.

Про це Відкритому розповів головний тренер національної збірної України зі скелелазіння Михайло Шалагін.

Скелелази з Дніпропетровщини стали чемпіонами України - рис. 1

Михайло Шалагін

З 6 по 10 березня пройшов Чемпіонат України зі скелелазіння у дисциплінах: болдеринг, швидкість, трудність та загальним заліком – двоборство. Щороку саме на цих змаганнях формується склад збірної України зі скелелазіння.
За першість змагалися 20 спортсменів із Дніпропетровської області. Вони здобули 6 золотих медалей, 3 срібних та 2 бронзових.
У дисципліні “Швидкість” 1-ше місце посіла Поліна Халькевіч, 2-ге – Аліна Щигарєва, 3-тє – Ілля Єгоркін. У болдерингу золото здобули Роман Васько та Євгенія Казбекова, срібло – Рафаель Казбекова. У дисципліні “Трудність” 1-ше місце виборола Євгенія Казбекова, 2-ге – Роман Васько. Вони ж отримали і золото у двоборстві. Бронза дісталася Рафаель Казбековій. Тепер атлети готуються до міжнародних змагань.
Скелелази з Дніпропетровщини стали чемпіонами України - рис. 2
“Це третій Чемпіонат України від початку повномасштабного вторгнення. І саме війна внесла суворі корективи у підготовку до змагань та участь в них спортсменів. Це були дуже напруженні та важкі дні для усіх. Під час повітряних тривог старт доводиться відкладати і починати все спочатку. Багато скеледромів, спортивних залів у зв’язку з війною закрито, тому не в усіх спортсменів виходило проводити гідні тренування і показати гарні результати. Багато хто готувався за кордоном. Цей Чемпіонат довів, що наші атлети попри всі виклики й труднощі можуть досягати висот, їхні результати не набагато відстають від світових рекордів. Найтитулованіша спортсменка на сьогодні – Євгенія Казбекова. Вона вже має можливість брати участь у ліцензійних стартах Олімпійських ігор, де вневдовзі й представлятиме Україну. За лідерством її наздоганяє сестра Рафаель Казбекова, вона наймолодша в нас спортсменка, але дуже сильна”, – розповідає Михайло Шалагін.