У Дніпрі триває благодійний ярмарок з продажу тубусів від гранатометів, розписаних «петриківкою»
У Дніпрі триває благодійний ярмарок, серед лотів – гільзи та тубуси від гранатометів, розфарбовані петриківським розписом.
Про це повідомляє Відкритий.
Дніпровські майстри Петриківського розпису створюють витвори мистецтва з пустих гільз та тубусів. Техніка, що раніше нищила ворога на передовій, тепер перетворилась на лоти аукціону у Дніпрі.
«Ми активно допомагаємо військовим та комінукуємо з ними. Військові самі запропонували подарувати нам відпрацьовані гільзи. Коли в нас їх зібралось вже 3, ми вирішили, що ця зброя має ще раз попрацювати на перемогу. Ми покликали майстринь з розпису та залучили до роботи відвідувачів. Це був командний процес, кожен лишив на гільзі свою пелюсточку. Бажаючих помалювати було дуже багато. Наразі аукціон триває. Всі кошти підуть на Збройні сил України. Нам уже телефонували потенційні покупці, тому попит є. У нашому центрі це перший ярмарок», – розповіла директорка культурно-освітнього центру Вікторія Паніна.
Ціна на кожен виріб, виставлений на аукціон, фіксована – 3 000 грн. Ярмарок триває.
«У нас разом з директором виникла ідея створити проєкт, який ми назвали “Влучна Петриківка”. Волонтери привозяться нам снаряди, відпрацьовані гільзи. Я їх розмальовую акрилом, або олійними фарбами. Після цього інші волонтера відвозять витвори на аукціон. Всі кошти перераховують на Збройні сили України. Ми вже розмалювали дуже багато снарядів. Мабуть, більше сотні. Наскільки я пам’ятаю, на аукціоні найдорожчу гільзу ми продали за 30 000 гривень. Головний сенс, вкладений у ці роботи – незламність українців. У зброю, якою нас намагались зламати, ми вдихаємо життя та змушуємо її розквітнути. Нас неможливо вбити як націю», – розповіла завідуюча відділом мистцетв бібліотеки ім. Свєтлова, Ганна Адалян.
Пані Ганна поділилась, що наступним планує розмалювати крило шахеда, збитого над Дніпром.
«Мені сподобалось таке незвичне рішення – розписати зброю. Коли я дізналась про цю ініціативу, то одразу вирішила, що придбаю собі щось. Я також плету сітки для військових та хотіла б допомагати більше. Я ще не прийняла рішення, що саме я придбаю. Щось куплю обов’язково, аби допомогти нашим захисникам. Окрім того, розписана гільза може не просто стояти, а й бути корисною у господарстві. Наприклад її можна використовувати як вазу», – поділилась відвідувачка заходу Айріта Авраменко.
Жінка вважає, що подібні аукціони є дуже важливими. Вони об’єднують людей та просувають українську культуру.
Фото: Карина Ярліченкова
Раніше ми писали, що у Дніпрі пес Кокс влаштував благодійний аукціон для допомоги ЗСУ.
Підписуйтеся на наш Телеграм-канал і сторінку Відкритого в Фейсбук, щоб першими дізнаватися про найважливіші події Дніпра.
Теги: зброя, культура, новини Дніпра, петриківський розпис