У Дніпрі завдяки французькій допомозі відремонтували другий гуртожиток для переселенців
У Дніпрі завдяки міжнародній підтримці вдалося розселити майже 200 переселенців із тимчасово окупованого Маріуполя.
Майже 200 родин маріупольців отримали тимчасове житло. У Дніпрі завершили капремонт другого гуртожитку для переселенців.
Ключі від власної кімнати тримає й Катерина. В Маріуполі вона працювала у суді та мала щасливе життя. Доки в місто не зайшли російські окупанти. Катерина з сім’єю мешкала біля Драмтеатру. 15 березня 2022 року в їхній будинок поцілив ворожий снаряд.
«Ми швидко прийняли рішення – тікати, не знаючи, чи є коридор, зв’язку ж не було, і правильно зробили, бо 16-го вже було знищено Драмтеатр. Гірше і гірше ставав той район», – зізнається переселенка з Маріуполя Катерина.
Нині тимчасове житло у гуртожитку отримали 172 родини, а це майже 600 маріупольців. У будівлі зробили комфортні умови: замінили вікна, встановили автономне опалення, інклюзивні туалети, обладнали кімнати меблями та сучасним спорядженням. Усе це – за кошти уряду Франції та Міжнародної організації з міграції.
«Створення житла для переселенців – надзвичайно важливо. Забезпечили 1300 людей необхідним житлом. Ми відремонтували колишні студентські гуртожитки, створивши зокрема 227 квартир-студій лише у цій будівлі. Жити безпечно – одне з основних людських прав», – каже заступник голови представництва МОМ в Україні Стівен Роджерс.
Нині уряд Франції оновлює ще 6 будівель у Дніпрі. Скоро нове тимчасове житло отримають приблизно 400 родин. У гуртожитках переселенці зможуть проживати під час воєнного стану та рік після нашої Перемоги.
Детальніше дивіться в сюжеті Відкритого.
Журналістка: Альбіна Гриненко
Підписуйтеся на наш Youtube-канал! Там на вас чекає ще більше відео.
Теги: новини TV, новини Дніпра, переселенці, суспільство