Україна покращуватиме роботу пунктів пропуску на кордоні з Польщею

Україна покращуватиме роботу пунктів пропуску на кордоні з Польщею й зацікавлена в активній участі у польських регіональних проєктах та ініціативах. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на прес-службу президента України.

Президент України Володимир Зеленський під час офіційного візиту до Польщі заявив, що подібні дії сприятимуть економічній співпраці з Європейським Союзом.

«Важливим елементом нашого діалогу є й прикордонне співробітництво. Ми покращуватимемо роботу пунктів пропуску на українсько-польському кордоні, що сприятиме економічній співпраці України з ЄС, і найголовніше – посиленню міжлюдських контактів», — сказав Володимир Зеленський.

За словами президента, Україна зацікавлена стати активним учасником регіональних проєктів та ініціатив Польської держави, наприклад, таких як «Тримор’я», що охоплює країни між Балтійським, Адріатичним та Чорним морями.

Наразі Україна співпрацює із Польщею у межах будівництва транс’європейської магістралі Via Carpatia. Також проведені переговори по проєкту водного шляху Е-40. Крім того, під час зустрічі Володимир Зеленський звернув увагу на проблему з транспортними ліцензіями, які необхідні українським перевізникам.

Також під час розмови про покращення прикордонної інфраструктури постало питання про польський кредит у розмірі 100 млн євро.

«Ми почули, що відбувається процедура, яка дозволить українській стороні використати цей кредит. Я дуже радий, тому що це поліпшить інфраструктуру на кордоні», – зазначив президент Польщі Анджей Дуда у Варшаві.

Крім того, президент Польщі запевнив, що обговорюватиме зі своїми міністрами можливість створення нових пунктів перетину кордону з Україною.

polsha ukrayina

Він також висловив бажання, щоб товарообіг між двома країнами збільшувався, щоб зростали можливості польського бізнесу в Україні, а Польща була більш відкритою для підприємців з України.

Теги: