Українських військових не штрафуватимуть за прострочені кредити

Українських військових не будуть штрафувати за прострочені кредити. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на сайт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. 

Так, військових від штрафних санкцій українських банків захищає стаття 17 Конституції України. Пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, зокрема, банками й фізичними особами, а також відсотки за користування кредитом військовослужбовцям не нараховуються.

«Стаття 17 Конституції України визначає, що держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, а також членів їх сімей», — йдеться у повідомленні.

Окрім цього, частиною 15 статті 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» встановлено, що військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов’язаним — з моменту призову під час мобілізації та до закінчення особливого періоду штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами й організаціями усіх форм власності, зокрема банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються.

Нацкомфінпослуг наголошує на неприпустимості порушення вимог Конституції України, Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та інших нормативно-правових актів, які регулюють провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів).

Оцените этот материал: