Українських військових не штрафуватимуть за прострочені кредити

Українських військових не будуть штрафувати за прострочені кредити. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на сайт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. 

Так, військових від штрафних санкцій українських банків захищає стаття 17 Конституції України. Пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, зокрема, банками й фізичними особами, а також відсотки за користування кредитом військовослужбовцям не нараховуються.

«Стаття 17 Конституції України визначає, що держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, а також членів їх сімей», — йдеться у повідомленні.

Окрім цього, частиною 15 статті 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» встановлено, що військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов’язаним — з моменту призову під час мобілізації та до закінчення особливого періоду штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами й організаціями усіх форм власності, зокрема банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються.

vijna

Нацкомфінпослуг наголошує на неприпустимості порушення вимог Конституції України, Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та інших нормативно-правових актів, які регулюють провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів).

Теги: