Уряд пропонує дозволити реконструкцію «хрущовок» за згоди 75% мешканців

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства пропонує змінити законодавство та дозволити власникам старих багатоквартирних будинків, так званих «хрущовок», проводити реконструкцію за згоди не всіх співвласників, а лише 75% мешканців. Про це Відкритий дізнався з повідомлення урядового порталу. 

За словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лева Парцхаладзе, це дозволить нарешті розпочати процес реновації застарілого житла в Україні на практиці.

«Сьогодні у чинному законі 2006 року щодо реконструкції застарілого житла прописана обов’язкова згода 100% мешканців будинку. Тобто відмова навіть одного жителя, який прописаний у квартирі такого будинку, виключає можливість проведення реконструкції. Навіть якщо вся решта жителів повністю підтримує це рішення. Це не зовсім правильно. Крім того, коефіцієнт відшкодування за старе житло становить 1,5. Тобто при переїзді в новий будинок вам повинні дати квартиру на 50% більше. Це стало основною причиною того, що реновація застарілого житла в Україні так і не змогла розпочатися на практиці», — зазначив Парцхаладзе.

За його словами, це стало однією з ключових причин того, чому заміна та реконструкція застарілого житла в Україні так і не змогла розпочатися.

Для того, щоб розв’язати зазначену проблему, в уряді напрацювали законопроєкт, яким планують дозволити проведення реконструкції «хрущовок» за згодою не 100% мешканців, а лише трьох четвертих. Щоб припинити таку реконструкцію, необхідні будуть підписи 25% власників нерухомості у «хрущовці». Такий будинок виключається з інвестиційного проєкту, а рішення про це доводиться до відома мешканців письмовим повідомленням.

Новий законопроєкт був розроблений Мінрегіоном спільно з Українським державним науково-дослідним інститутом проєктування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю. Білоконя та має на меті вирішити максимальну кількість проблемних питань, щоб нарешті розпочати процес реконструкції кварталів застарілого житла на практиці. Зокрема:

  • враховує можливість здійснення реконструкції застарілого житла різної поверховості, а не лише до п’яти поверхів;
  • визначає замовниками проєктів реконструкції виконавчі органи сільських, селищних та міських рад;
  • розширює перелік можливих джерел фінансування проєктів;
  • визначає алгоритм прийняття рішення щодо реконструкції або знесення;
  • удосконалює процедуру видачі компенсації власникам застарілого житла;
  • передбачає різні можливі варіанти відселення жителів під час реконструкції, максимальну відстань, на яку відбуватиметься відселення, та інші питання.

Уряд пропонує дозволити реконструкцію «хрущовок» за згоди 75% мешканців - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні створять Єдиний державний реєстр ветеранів війни.

Теги: