«Увага! Спецсигнал!»: у Дніпрі поліція та рятувальники перевіряли водіїв

Сьогодні, 7-го серпня, у Дніпрі відбулась акція «Увага! Спецсигнал!». Про це Відкритий дізнався з повідомлення Держслужби з надзвичайних ситуацій.

Випадки, коли спецтранспорту не поступаються дорогою, стаються все частіше, через що рятувальним службам складно виконувати свою роботу. Саме тому Патрульна поліція міста Дніпра разом із рятувальними підрозділами Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області влаштували акцію з перевірки водіїв на дотримання вимог дорожнього руху.

«Попри попереджальні заходи, транспортна дисципліна водіїв залишається на низькому рівні. В першу чергу це стосується надання передбачених правилами дорожнього руху переваг у русі транспортних засобів з включеними спеціальними світловими та звуковими сигнальними пристроями (спецсигналами), зокрема автомобілям швидкої медичної допомоги, підрозділам поліції, пожежним та іншим аварійно-рятувальним автомобілям ДСНС тощо», — зазначили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій.

1 8

Перевірка показала, що зараз вже менше водіїв порушують правила надання переваги спецтранспорту, який їде із ввімкненими «маячками» та сиреною. Проте, чимало автомобілістів ігнорують пункт 3.2 Правил дорожнього руху України, де сказано:

«У разі наближення транспортного засобу з увімкненим синім проблисковим маячком та (або) спеціальним звуковим сигналом водії інших транспортних засобів, які можуть створювати йому перешкоду для руху, зобов’язані дати йому дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд зазначеного транспортного засобу (і супроводжуваних ним транспортних засобів)».

2 5

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області разом із патрульною поліцією міста Дніпро нагадують: право  на перевагу в русі мають автомобілі швидкої допомоги, аварійно-рятувальних служб та поліції. Побачивши машину з увімкненим сигналом, необхідно дати їй дорогу, бо згаяні хвилини можуть вартувати людського життя.

6 3

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Павлограді під час пожежі постраждав чоловік.

Теги: