В обласній бібліотеці для молоді відкрили виставку робіт майстра вишивки з Дніпропетровщини

У Дніпропетровській обласній бібліотеці для молоді ім. М. Свєтлова влаштували виставку до Дня вишиванки. В експозиції – роботи  майстра Василя Кандели. Він був родом із Магдалинівщини, згодом переїхав до Краснопілля. За професією – художник-оформлювач, десь у 45-ть захопився вишивкою. «Розписував» ниткою рушники, сорочки. Створював портрети письменників та різні орнаменти.

Про це повідомляє Відкритий з посиланням на пресслужбу ДніпроОВА.

В обласній бібліотеці для молоді відкрили виставку робіт майстра вишивки з Дніпропетровщини - рис. 1

«Щороку влаштовуємо до Дня вишиванки цікаві події. Цього разу вирішили познайомити молодь із роботами нашого земляка – аматора вишивки Василя Кандели, – зазначила директорка обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова Ольга Матюхіна. – Ці рушники та сорочки – не тільки матеріальне надбання. Чоловік залишив у них любов до України, до рідного краю».

В обласній бібліотеці для молоді відкрили виставку робіт майстра вишивки з Дніпропетровщини - рис. 2

За 30 років Василь Кандела вишив понад 100 рушників та сорочок. Серед робіт – і портрети відомих українських письменників та поетів. Тільки Шевченка – 19-ть.

В обласній бібліотеці для молоді відкрили виставку робіт майстра вишивки з Дніпропетровщини - рис. 3

Онука майстра каже, починалося все зі спору з бабусею. Вони побилися об заклад, що дід навчить дружину шахам, а та його – вишивці хрестиком. У жінки з грою не склалося, а ось чоловікові справа припала до душі.

В обласній бібліотеці для молоді відкрили виставку робіт майстра вишивки з Дніпропетровщини - рис. 4

«Дідусь сам розробляв схему майбутньої вишивки. Підбирав кольори та відтінки. Найулюбленішими були жовтий, червоний, чорний. Як художнику дідові не складно було «перенести» портрет письменника з книги на папір у клітину. Для цього склеював декілька аркушів, під розмір майбутнього рушника. Бабуся готувала тканину, купувала нитки. На кожну роботу витрачалося 1-1,5 місяці», – розповіла онука Юлія Палаженко.

Вона додала, що під час вибуху загинули на місці два її рідні племінники. Хлопці-підлітки 11 и 14 років. 70-річна мама жінки також отримала поранення. Нині вона в іншій лікарні Дніпра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НОВИНИ ДНІПРА: У дніпровській творчій майстерні діти малюють традиційне українське вбрання.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал і страницу Відкритого в Фейсбук, щоб першими дізнаватися про найважливіші події Дніпра.

Теги: ,

Підпишись на Відкритий: