В Україні можна пройти тест на туберкульоз онлайн

Центр громадського здоров’я МОЗ України розробив спеціальний онлайн-тест для перевірки на туберкульоз. Про це Відкритий дізнався з повідомлення прес-служби відомства. 

Скринінгова анкета складається з тринадцяти запитань, на які можна відповісти всього за п’ять хвилин. За результатами анкетування можна дізнатися, чи є ризик того, що людина хвора на туберкульоз, і чи необхідно їй додаткове обстеження.

Зручний онлайн-інструмент дає можливість перевірити, чи є у вас симптоми туберкульозу і чи могли ви ним заразитися. Також ви отримаєте інформацію про ступінь ризику захворювання на туберкульоз. Результати тесту анонімні, тому ці дані будуть доступні лише вам.

Лише за липень 2019 року було зареєстровано 2067 нових випадків туберкульозу. Загалом станом на 14 серпня 2019 року під медичним наглядом перебувають 20 235 осіб. На переконання експертів, ще близько 5 тисяч хворих на туберкульоз не знають про свою хворобу та не звернулися по медичну допомогу.

Туберкульоз — небезпечна хвороба. Симптоми цього захворювання можуть бути непомітними впродовж багатьох місяців, тож люди часто звертаються до лікарні на пізніх стадіях хвороби. Несвоєчасне звернення призводить до подовження терміну лікування та виникнення ускладнень хвороби. Небезпека також криється у тому, що один хворий на туберкульоз, який не знає про свій діагноз і не отримує лікування, може за рік заразити близько 10-15 людей. Тому важливо, щоб люди при перших проявах симптомів туберкульозу — кашель, який не припиняється понад два тижні, різке схуднення, нічна пітливість, слабкість — зверталися до свого сімейного лікаря.

Пройти тест можна за цим посиланням.

kashel

Нагадаємо, раніше ми писали, що МОЗ закликає робити дітям щеплення від кору.

Теги: