Презентували посібник про конфлікт України з РФ

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій України презентувало керівництво термінології збройного конфлікту. Про це Відкритий дізнався з повідомлення Генерального штабу ЗСУ на сторінці у Facebook.

Одна з упорядниць посібника, членкиня Науково-консультативної ради МТОТ, виконавча директорка Українського інституту медіа та комунікації Діана Дуцик розповіла, що посібник містить словник із 105-ти термінів з міжнародного та українського права, які стосуються збройних конфліктів узагалі та збройного конфлікту в Україні; інформацію про українські органи влади та розподіл функцій між ними в умовах конфлікту; інформацію про міжнародні урядові та громадські організації, які надають гуманітарну допомогу в Україні, працюють у сфері розбудови миру та подолання наслідків конфліктів; інформацію про конфліктно-чутливі групи, які постраждали внаслідок конфлікту; перелік нормативних та законодавчих актів, які Україна приймала, починаючи з 2014 року, для врегулювання питань, пов’язаних з конфліктом.

«Навіщо, запитаєте ви, на п’ятому році війни це все? Саме тому, що навіть на п’ятому році війни наш інформаційний простір наповнений суперечливими термінами та інтерпретаціями подій, які відбуваються в Україні. Чи допоможе цей посібник одразу все змінити? Ні. Але він може бути допоміжним інструментом у роботі», — розповіла Діана Дуцик.

Презентували посібник про конфлікт України з РФ - рис. 1

За її словами, цей посібник з термінології збройного конфлікту у своїй роботі можуть використовувати журналісти, експерти, чиновники, викладачі.

Зокрема, міністр з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш наголосив на важливості цього видання, оскільки не лише ЗМІ використовують суперечливі терміни, описуючи конфлікт, але і представники органів влади часто послуговуються некоректною термінологією, яка не передбачена ні українським, ні міжнародним законодавством.

«МінТОТ вирішило ініціювати розробку посібника на допомогу в роботі як журналістів, громадських діячів, так і державних службовців та політиків. Україна сповідує європейські цінності, тому автори посібника орієнтувалися на міжнародне гуманітарне право, яке ґрунтується на повазі до людини. Посібник містить роз’яснення термінологічної бази міжнародного гуманітарного права, але також до нього включено й нову термінологію щодо збройного конфлікту й російської військової агресії. Важливо зазначити, що викладена в посібнику термінологія опирається на українське законодавство, сформоване вже після 2014 року, та Міжнародне гуманітарне право», — зазначив Черниш.

Презентували посібник про конфлікт України з РФ - рис. 2

Водночас, виконавча директорка Українського інституту імені Пилипа Орлика Світлана Єременко, посилаючись на результати проведеного інститутом моніторингу регіональних ЗМІ, відзначила низький рівень висвітлення теми російської збройної агресії проти України. За її даними, лише 0,5-3% від усіх матеріалів присвячені цій темі. Проблемам переселенців засоби масової інформації присвячують ще менше часу — 0,5-1%, при чому мова йде про всі види медіа: друковані, телебачення, та інтернет-ЗМІ.

Посібник абсолютно безкоштовний, завантажити його можна за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Зеленський помилував незаконно засудженого в РФ українця з батальйону «Дніпро-1».

Теги: