В Україні приберуть будинки дитини

Кабінет Міністрів України затвердив Положення про центри реабілітації та паліативної допомоги дітям. Згідно з цим документом, будинки дитини підлягають трансформації. Про це Відкритий дізнався з повідомлення прес-служби Міністерства охорони здоров’я.

В кожній області України запрацюють центри реабілітації та паліативної допомоги, яких на сьогодні критично не вистачає. Реабілітаційна та паліативна допомога включається до програми медичних гарантій (Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19 жовтня 2017 року).

У центрах діти зможуть проходити фізичну, медичну, соціальну, психологічну реабілітацію та корекцію, отримуватимуть паліативну допомогу. Допомога надаватиметься як стаціонарно, так і амбулаторно. Водночас новостворені центри не перетворяться на інтернати, адже допомога дітям надаватиметься у присутності батьків або людей, які їх замінюють. Оплачуватиме такі реабілітаційні послуги Національна служба здоров’я України.

В Україні приберуть будинки дитини - рис. 1

У новостворених центрах навчатимуть батьків, опікунів, членів сім’ї та людей, які беруть участь у догляді за дитиною. Вони вчитимуться доглядати за дитиною, враховуючи її стан здоров’я, фізичний та психічний розвиток.  Головна мета такої трансформації — своєчасна і якісна медична допомога. Зараз в Україні недостатньо закладів, де дитина може отримати якісну реабілітацію. Від моменту направлення в реабілітаційний центр до початку лікування проходить близько року – втрачається цінний час, стан дитини погіршується, а через це реабілітація проходить значно довше і з гіршим результатом.

Велика перевага трансформації саме будинків дитини в тому, що у них є достатня кількість кваліфікованого медперсоналу. Всі заклади мають реабілітаційне обладнання, більшість — басейни та сенсорні кімнати, й не потребують додаткового фінансування, щоб надавати якісні послуги громадам. Але дані послуги доступні лише для дітей, які в цих закладах перебувають. Через стару неефективну систему діти, які потребують реабілітації та живуть в сім’ї, не мають доступу до потрібних послуг.

Нагадаємо, раніше ми писали, що через установки рекламного білборда в Дніпрі демонтували дорожні знаки.

Теги: