В Україні викрили схему несплати акцизу з цигарок на три мільярди щомісяця | Відкритий

В Україні викрили схему несплати акцизу з цигарок на три мільярди щомісяця

Департамент захисту економіки Національної поліції викрив схему ухилення від сплати 5% акцизного податку на тютюнові вироби. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на прес-службу Міністерства внутрішніх справ.

Збитки від несплати акцизу для державного бюджету складали понад три мільярди гривень щомісяця. Підприємства, які продають оптом тютюнові вироби, у бухгалтерському обліку не показують велику частину проданої за готівку продукції. Натомість показують номенклатуру інших товарних груп. Це дозволяє не платити 5-відсоткову ставку акцизного збору.

«Тіньовий» обіг грошових коштів допомагають легалізувати так звані «конвертаційні центри». Останні також за винагороду в розмірі 2-3% набувають у реальних підприємств обсяги документально сформованих сум податкового кредиту з податку на додану вартість.

За даними Нацполіції, через ці «тіньові схеми» держбюджет щомісяця недоотримував податків на суму «майже 700 мільйонів гривень в частині акцизного збору, а також близько 2,5 мільярдів гривень в частині ПДВ».

«З метою подальшої роботи в напрямку розв’язання проблеми контрабанди та контрафакту на тютюновому ринку працівниками Департаменту захисту економіки на рахунки 52 підприємств накладено арешти, загальною сумою понад один мільярд гривень», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпрі зафіксували падіння промислового виробництва.

Теги:

Оцените этот материал: