В Україні змінилися правила первезення домашніх тварин за кордон

Відтепер в Україні змінилися правила перевезення домашніх котів та собак за кордон. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на consumer.gov.ua.

З 1 серпня 2019-го року в Україні змінилися правила перевезення домашніх тварин (котів та собак) за кордон. Відтепер власникам домашніх улюбленців необхідно буде отримувати ветеринарно-санітарний паспорт встановленого зразка. Також він буде необхідний у разі купівлі чи продажу тварини.  Єдина форма бланку такого документу була затверджена наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України ще у 2017 році.

Оформлення ветеринарно-санітарного паспорту можливе тільки за низки умов, які необхідно виконати власникові домашньої тварини. Серед них — обов’язковий огляд, здійснення певних профілактичних заходів, наявність різних щеплень, зокрема проти сказу. Відповідно до закону України «Про ветеринарну медицину» ця послуга є платною, та надається Держпродспоживслужбою, а також різними установами, які їй підпорядковуються. Наразі надавати такі послуги можуть тільки державні установи.  Паспорт, який отримав власник, змінювати за якийсь проміжок часу не потрібно, тому що він вважається чинним до моменту смерті тварини.

kot kotik korzina

В Україні змінили правила перевезення домашніх тварин за кордон.

Власникам собак і котів необхідно оформлювати ветеринарно-санітарний паспорт.

Нагадаємо, раніше ми писали про тварин, які потрапили у кадр «Відкритого».

Теги: