В Україні зростуть штрафи за недотримання правил утилізаціїї сміття

В уряді пропонують значно посилити відповідальність для тих українців, які досі не підписали договори з компаніями, що займаються утилізацією відходів. Про це Відкритий дізнався на сайті Міністерства регіонального розвитку.

Якщо зараз в Адміністративному кодексі зазначено, що за таке порушення можна отримати штраф у межах 170-340 гривень, то за новим порядком аналогічний проступок обійдеться порушнику 510-850 гривень.

Слід зазначити, що сам документ має значно серйознішу мету. Чиновники за його допомогою хочуть відновити роботу державної житлово-комунальної інспекції, яку уряд ліквідував у березні 2011 року. З того часу, йдеться в пояснювальній записці до документа, влада практично втратила контроль за сферою ЖКГ та якості послуг, які надаються українцям.

Держжитлокомунінспекція повинна буде контролювати дотримання громадянами зазначеної «сміттєвої» норми. Також вона отримає право виписувати штрафи людям за «ухилення від укладення договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами».

orig 15162718769bf6121e83a517668dcc598c77044ce3

Нагадаємо, раніше ми писали, що у МОЗ запропонували нові санітарні норми: збільшити кількість сміттєвих урн і громадських туалетів.

Теги: