Верховна Рада попередньо схвалила зняття депутатської недоторканності

В ніч на 30 серпня народні депутати України більшістю голосів ухвалили постанову «Про попереднє схвалення законопроєкту про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)». Про це повідомляє Відкритий.

Рішення підтримали 363 депутати. Для того, щоб ухвалити закон в цілому, депутатам потрібно буде його підтримати 300 голосами. Внесення відповідних змін до Конституції ухвалили під час засідання підготовчої групи 28-го серпня.

Цей законопроєкт було розглянуто попереднім складом парламенту, після чого його було відправлено до Конституційного суду, який згодом надав свій схвальний висновок. Однак після цього законопроєкт так і не винесли на повторний розгляд.

У партії Володимира Зеленського також обурилися тим, що попередники не внесли цей законопроєкт до переліку перехідних ініціатив з минулого до нового скликання Ради. Для уникнення колізій у регламенті підготовча група вирішила проголосувати за розгляд законопроєкту у четвер.

У той час, як представники партій «Голос» та «Батьківщина» підтримали ініціативу, в «Європейській солідарності» Петра Порошенка її розкритикували.

Нагадаємо, що законопроєкт під номером 7203 вніс до парламенту на той момент президент України Петро Порошенко. Згідно з документом, з 80-ої статті Конституції пропонується прибрати положення про те, що народні депутати не можуть бути без згоди Верховної Ради притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані, а також про те, що їм гарантується депутатська недоторканність.

У разі затвердження в цілому конституційних змін у цій статті залишиться тільки одна норма — про те, що народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Якщо закон буде ухвалений в цілому, недоторканність має бути скасована з 1-го січня 2020 року. Як заявив депутат від «Слуги народу» Юрій Мисягін, друге читання законопроєкту відбудеться вже наступного тижня.

Верховна Рада попередньо схвалила зняття депутатської недоторканності - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали, що заступником голови Верховної Ради стала депутатка від ВО «Батьківщина» Олена Кондратюк.

Теги: