Вибух ракети на полігоні в РФ: радіаційна хмара накрила Україну

Опублікована карта можливого розльоту радіонуклідів після вибуху на полігоні у РФ, який зачепило Україну. Про це Відкритий дізнався з повідомлення голови організації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ) Лассіна Зербо у Twitter.

У ДВЗЯВ показали карту можливого розльоту радіонуклідів після вибуху невідомої ракети на російському полігоні під Северодвінськом (Архангельська область).

На відеозаписі видно, як хмара після вибуху 8-го серпня поширюється над територією Росії й вже 12-го серпня покриває Казахстан та Іран. 14-го та 15-го серпня хмара пройшла південь України й рушила на північ, пройшовши над центром країни та Києвом.

radiatsiya

Нагадаємо, що восьмого серпня у Росії, в Архангельській області на військовому полігоні в одній із частин Морського флоту стався вибух на ракетному полігоні. Внаслідок події загинули сім осіб.

10-го серпня в «Росатомі» повідомили, що вибухнула реактивна рухова установка, і згодом визнали, що трагедія сталася під час випробувань нового спецвиробу. Прес-служба Росгідромету за результатами дослідження стану радіаційного фону в Северодвінську в день вибуху повідомила, що доза гамма-випромінювання була перевищена у 4—16 разів.

Військові експерти припускають, що вибух ракети на території полігону може означати створення Росією «зброї Судного дня», яка може бути використана в ядерній війні.

Теги: