«Відкритий» приєднався до протесту Медіаруху проти призначення Нестора Шуфрича головою комітету з питань свободи слова

Медіахолдинг Відкритий приєднався до протесту Медіаруху проти призначення Нестора Шуфрича, якого 27-го серпня підготовча депутатська група затвердила на посаді голови комітету з питань свободи слова.

Журналісти Відкритого обурені призначенням Нестора Шуфрича (депутат від «Опозиційна платформа — за життя») головою парламентського комітету з питань свободи слова. Напередодні таке рішення було прийнято підготовчою групою з організації першого засідання Верховної Ради IX скликання.

За даними моніторингів «Детектора медіа», Ради Європи, Нацради з питань телебачення і радіомовлення, програмна політика телеканалів, що знаходяться у власності представників «Опозиційної платформи — За життя» (ОПЗЖ), під час президентських та парламентських перегонів 2019 року була спрямована на просування інтересів цієї політичної сили. Нагадаємо також, що саме така редакційна політика та грубі порушення журналістської етики були помічені на каналах членів партії. Члени партії ОПЗЖ були у складі «Партії регіонів», багато з них особисто голосували за «диктаторські закони» 16 січня 2014 року, якими, серед іншого, встановлювалися обмеження свободи слова.

Медіарух виступає проти призначення представника ОПЗЖ головою комітету з питань свободи слова та висуває свою ноту протесту.  Рух наголошує, що прізвища ключових фігур «Опозиційної платформи — За життя» пов’язані з обмеженням свободи слова, маніпуляціями громадською думкою, агресивною агітацією та проросійською пропагандою.

«Медіарух закликає новообрані партії й насамперед президентську політсилу «Слуга народу» не допустити головування в комітеті свободи слова представника ОПЗЖ, члени якої використовують підконтрольні медіа для пропаганди та маніпуляцій і брали безпосередню участь в утисках свободи слова. Закликаємо інші фракції висунути, а фракцію «Слуга народу”»– підтримати призначення на посаду голови комітету авторитетного медійника, що має довіру медіаспільноти», — йдеться у зверненні організації, яка представляє провідні українські ЗМІ та медійні громадські організації.

Відомо, що до Медіаруху входять провідні українські ЗМІ – телеканали, радіостанції, друковані й онлайн-видання, а також медійні громадські організації. Першими підписантами меморандуму Медіаруху стали «UA: Перший», Українське радіо, Громадське радіо, ІА Укрінформ, ІА Інтерфакс-Україна, Liga.net, «Дзеркало тижня. Україна», «Новое Время», «Цензор.нет», 5 канал, “Український тиждень”, Opinion, низка регіональних медіа, Незалежна медійна рада, громадські організації «Детектор медіа», «Інститут масової інформації», «Інтерньюз Україна», «Центр демократії та верховенства права», Фундація «Суспільність», «Незалежна асоціація телерадіомовників», «Донецький інститут інформації», «Інститут демократії імені Пилипа Орлика», «Центр прав людини Zminai» та інші організації, окремі журналісти — загалом понад 70 учасників.

Зазначимо, що Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики створений 4-го грудня 2007 року. Загалом Комітет Верховної Ради України – це парламентський орган, утворений з нардепів, який аналізує законопроєкти та готує попередній розгляд питань, що належать до повноважень Ради. Також має контрольні функції та розглядає законопроєкти, що стосуються:

  •  Державної політики у сфері інформації;
  •  Свободи слова;
  •  Права громадян на інформацію;
  •  Друкованих та електронних засобів масової інформації;
  •  Висвітлення діяльності Верховної Ради України;
  •  Засад здійснення рекламної діяльності.

Нагадаємо, раніше ми писали, що стали відомі всі керівники комітетів Верховної Ради.

Теги:

...