Відсьогодні продуктові етикетки в Україні зміняться

В Україні почав працювати закон № 2639-VIII про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів. Про це Відкритий дізнався з тексту закону. 

Від сьогодні, 6 серпня, в Україні поступово будуть змінюватись етикетки товарів в магазині, тому що починають діяти нові правила маркування харчової продукції. До цього часу етикетка могла бути написана такими маленькими літерами, що її неможливо було прочитати, а інформація про продукт могла бути неповною, але тепер таких проблем у покупців не повинно бути.

Інформація про харчовий продукт тепер повинна бути точною, правдивою та зрозумілою для покупця. Це основний принцип нового закону. Навіть реклама продуктів повинна бути правдивою та доведеною. Особлива увага буде приділена до етикетки, яка не повинна плутати покупця, а допомагати в виборі.

Шрифт буде чітким, розбірливим і контрастним. Інформація про продукт повинна бути тільки українською мовою. Переклад — за бажанням виробника. Так само виробники повинні збільшити шрифт на пакуванні, вибрати для букв контрастний колір і прибрати все картинки або інші графічні елементи, які заважають читати. Інгредієнти-алергени будуть виділені шрифтом або кольором. Якщо у вас алергія на арахіс, соєві боби, молоко — відразу зрозумієте, чи варто купувати продукт.

Інформація повинна бути всюди. Дізнатися склад купленого, споживач тепер може всюди. Якщо продукт нефасованого в супермаркеті, наприклад, борошно, то склад повинен бути вказаний на мішку або на окремому стенді поряд.

За лід не платимо.  Тепер за лід платити не доведеться, тому що маса продуктів, покритих крижаною глазур’ю, буде вказуватися без урахування льоду.

Термін придатності — по-новому. Термін придатності буде називатися по-різному. Наприклад, з’явиться маркування «Краще вжити до …». Це буде означати що продукт, наприклад — кава, ковбаса або сир — при правильному зберіганні ще може бути вжито без шкоди для здоров’я після цієї дати. А продукти, які зберігаються ще довше, наприклад — цукор, сіль, міцний алкоголь або жувальна гумка — можуть взагалі бути без терміну придатності. Це вирішує виробник.

Відсьогодні продуктові етикетки в Україні зміняться - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали, що відтепер українці сплачуватимуть штраф за порушення маркування органічної продукції.

Теги: