Війна в Україні: як нас підтримує Європа та чому деякі країни залишаються в нейтралітеті?  

Ленд-ліз – це не документ про постачання зброї з США в Україну. Чому країни старої Європи залишаються в нейтралітеті? Хто допомагає нам з гуманітаркою? 

Про це Відкритому розповів політолог, голова правління Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Станіслав Жолудєв.

Станіслав Жолудєв

Станіслав Жолудєв

Україну в тій чи іншій мірі підтримує весь цивілізований світ. Допомагають нам військово та гуманітарно. Остання до нас надходить набагато більше, ніж озброєння. Мова йде не лише про Європу та Америку, нас підтримують гуманітаркою й Арабські Емірати, країни Азії та Далекого Сходу – Японія, Південна Корея і так далі.

«Щодо військової допомоги: питання тонке, бо багато країн мають суттєве обмеження стосовно постачання військової продукції в інші країни. Коли ми говоримо про той ленд-ліз, маємо розуміти: у будь-якій демократичній країні та Сполучених Штатах існує тривала і складна процедура узгодження поставок зброї. Ленд-ліз – це виключне надання додаткових повноважень президенту США, а не закон про постачання військової допомоги. Тобто, президент зможе використовувати свою посаду для скорочення бюрократичних процедур і прискорення процесів. Все. Що буде відбуватися – це вже на власний розсуд Байдена та його адміністрації», – пояснив голова правління Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Станіслав Жолудєв.

Що потрібно робити Україні, аби переконати країни старої Європи змінити статус нейтралітету стосовно української війни? Станіслав Жолудєв вважає, що варто наразі жорстко діяти всередині країни.

«Щоб від України лунали не просто гучні слова та звернення, а й конкретні дії: ми продовжуємо боротися, проводимо роботу над помилками, відсторонюємо недолугих керівників та корупціонерів. Спочатку вони нам поставляли легке озброєння, бо ніхто не вірив, що Україна вистоїть й з нас намагалися зробити щось на подобі афганських моджахедів 79 року. Але, коли зрозуміли, що Україна має потужності й можливості для повноцінного свійського супротиву ворожій навалі, почали дававати важкі системи озброєння. Але їх, на жаль, недостатньо», – розповів Станіслав Жолудєв.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Скоро лето: когда в Днепре начнут работать фонтаны.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре. 

Теги:

...