Війна їх не зупинила: речниця рятувальників Дніпропетровщини про паліїв трави

Якщо люди не припинять спалювати траву та сухостій, за тиждень ми можемо втратити понад 700 ГА на Дніпропетровщині. Такі пожежі шкодять чорноземам, вбивають тварин та птахів. До того ж, вогонь може легко перекинутися на ліс або будинки. Не кажучи про те, що у нас війна й будь-який дим може мешканців області налякати. 

Про це Відкритому розповіла речниця ГУ ДСНС у Дніпропетровській області Євгенія Дудка. 

Пожежі в екосистемах відбуваються в основаному через людей. За минулий тиждень, з 14 по 20 березня, у Дніпропетровській області сталося займань на загальній площі 350 ГА.

«А за 23 березня було 73 виклики на пожежі в екосистемах на загальній площі 102 га. Якщо порахувати: помножити на 7, то ми розуміємо, що якщо люди надалі будуть так знищувати наші чорноземи – цифра буде дуже страшною. За тиждень це може бути більше 700 ГА», – розповіла Відкритому речниця ГУ ДСНС у Дніпропетровській області Євгенія Дудка.

Вона вкотре наголосила: такі пожежі шкодять чорноземам, вбивають тварин та птахів. До того ж, вогонь може легко перекинутися на ліс або будинки.

«Більше того – під час воєнного стану це відволікає від бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців. Тому в березні до Кримінального кодексу України внесли зміни. Тепер навмисні підпали розцінюються як кримінальний злочин. Це диверсія», – підкреслила Євгенія Дудка.

Нагадаємо, 3 березня внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності. Тож, під час воєнного стану ці дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни. Відтепер такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Николай Лукашук: «Прошел ровно месяц, как оккупанты за 3 дня захватывают Киев».

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,