Власники «євроблях» отримають відстрочку штрафів

Штрафи для власників автомобілів на єврономерах відстрочать ще на три місяці. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на заяву заступника голови Офісу президента Руслана Рябошапки за підсумками наради у Міністерстві інфраструктури.

Він зазначив, що президент України Володимир Зеленський вносив до Верховної ради восьмого скликання відповідний законопроєкт, але депутати його не прийняли. Проте пообіцяв, що цей законопроєкт буде прийнятий Радою дев’ятого скликання.

«Зараз цей закон є пріоритетним, в перший же день роботи парламенту він буде прийнятий — і штрафні санкції будуть відтерміновані. Протягом строку, на який буде відстрочка (три місяці), ми напрацюємо новий законопроєкт, який врегулює порядок розмитнення автомобілів. Тому що теперішнє законодавство є недосконалим, і в багатьох випадках ми просто не можемо його реалізувати», — заявив він.

Формально штрафи за «євробляхи» набирають чинності 22-го серпня, але заступник голови Офісу президента зазначив, що у поліції немає доступу до митних баз, тому вони не можуть знати, чи порушив автомобіль терміни в’їзду. Тобто зупиняти «євробляхи» поліція право має, а штрафувати де-факто не може.

«Є технічні проблеми з обміном інформацією між Національною поліцією та митною службою, відповідно немає механізму, який дозволяв би реалізувати в повній мірі застосування штрафів», — зазначив він.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Кабмін виділив майже 5,4 мільйона гривень сім’ям загиблих воїнів АТО.

Теги: