«Я не обирав, де народитися» дніпровський волонтер відстоює право на український паспорт 

16 років живе в Україні, 8 з яких бореться за українське громадянство. Максиму Гошовському  не хочуть давати паспорт, натомість – планують депортувати. Людина відома своїми патріотичними поглядами та волонтерством з 2014 року. Однак для бюрократії це не аргумент.

Про це Відкритому розповів дніпровський волонтер, який бореться за українське громадянство, Максим Гошовський.

Максим Гошовський

Максим Гошовський

Телеканал Відкритий часто запрошував Максима Гошовського на ефіри як проукраїнського активіста та зоозахисника. У Дніпрі він є публічною особою та має українське коріння. Максим 16 років живе в Україні: був 20 лютого на Інститутській, допомагав спасати Героїв Небесної сотні, рятував тварин в окупованому Донбасі, волонтерить з першого дня повномаштабної війни. Але йому наразі загрожує депортація в рф, вже є печатка. Громадянство України йому не дають, попри всі заслуги перед українцями.

«Я не обирав, де народитися. Мене мама народила на Заході Сибірі, як мені виповнилося 18 років – я поїхав в Україну. За нашими правилами, мені треба відмовитися від громадянства рф, тобто туди поїхати. А якщо я поїду туди, то сяду у в’язницю й звідти вже не виберуся через свою волонтерську та патріотичну діяльність. У нас важко отримати українське громадянство. З 27 лютого міністерство заявило, що від росіян та білорусів документів не приймають. З цим зіткнулися й інші волонтери іноземні. Так, у мене є багато документів, які пов’язані з моєю патріотичною та волонтерською діяльністю — що я веду заняття в школах для дітей та розповідаю про АТО, Майдан, що я возив тіла загиблих в Іловайську в 2014 року… Але Міграційна служба це не приймає як документи. Вони вимагають, щоб я представив офіційний документ від якогось міністерства», – розповів Максим Гошовський.

В соціальних мережах в підтримку Максима Гошовського запустили флешмоб #українськегромадянствогошовському. Безліч дніпря висловлює занепокоєння та незгоду з депортацією українського волонтера.

Повне інтерв’ю дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Днепрян призывают заключать договоры на вывоз твердых бытовых отходов.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре

Теги: ,

Підпишись на Відкритий: