Як біженцям отримати пенсію на Дніпропетровщині та наскільки підвищили виплати 

Чи відбулася індексація пенсійних виплат та як біженцям отримати пенсію на Дніпропетровщині?

Про це телеканалу Відкритий розповіла заступниця начальника ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Наталія Корнійчук.

Наталія Корнійчук.

Наталія Корнійчук.

Органи Пенсійного фонду в Дніпропетровській області працюють в штатному режимі. З початку війни до установи звернулося більше 30 тисяч людей: як особисто через приймальні, так і за номерами гарячих ліній. По словам представниці Пенсійного фонду в області, у березні пенсіонери отримали виплати раніше.

«Що стосується пенсійних виплат, то виплатний період відбувається з 4 до 25 числа кожного місяця. В березні фінансування закінчено раніше (пенсії почали виплачуватися раніше), адже була прийнята відповідна постанова Кабміну ще в кінці лютого. Тому, на сьогоднішній день всі пенсійні виплати профінансовані й пенсіонери отримують кошти», – розповіла заступниця начальника ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Наталія Корнійчук.

З 1 березня було на Дніпропетровщині проведено перерахунок пенсій. Індексація відбулася на коефіцієнт 1,14. При цьому, мінімальна сума підвищення – 100 гривень.

«Прошу всіх звернути увагу, що на 1,14 індексувався не розмір пенсії, а заробітна плата, з якої проводився розрахунок пенсії. Тому, всі пенсіонери, хто мав право на підвищення пенсійних виплат у березні, вони отримали пенсію у підвищених розмірах», – пояснила Наталія Корнійчук.

З початку війни також відбулися зміни відносно способи отримання пенсії. Якщо людина завжди отримувала ії через банкові установи, які наразі цього зробити не можуть, то свої кошти пенсіонер може отримати в будь-якому відділені Ощадбанку. Для цього потрібно пред’явити паспорт та довідку про ідентифікаційний код.

«Що стосується пенсіонерів, які отримували гроші через поштове відділення, але наразі вони цього зробити не можуть, бо змінили своє фактичне місце проживання, є новий механізм. Людині треба звернутися до органів Пенсійного фонду, куди переїхала з паспортом та ідентифікаційним кодом й надалі вже отримати або через Ощадбанк або у поштовому відділенні за місцем знаходження», – розповіла заступниця начальника ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

На сьогодні з відповідними заявами звернулося до Пенсійного фонду Дніпропетровської області 323 особи, які змінили місце проживання через військові дії.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: «У нас масштабная кибервойна»: любой днепрянин может стать бойцом украинских IT-войск.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,