Як діє програма «Доступні ліки» під час війни

Всі інсулінові препарати, які підлягають реімбурсації наразі повністю безоплатні на період дії воєнного стану. Більш того, пацієнти можуть отримувати потрібні препарати як за електронним, так і за паперовим рецептом.

Про це Відкритому розповіли начальниця управління Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталія Шуліка та сімейна лікарка Підгородненської амбулаторії Віра Войтенко.

Пацієнтам із хронічними захворюваннями важливо не припиняти приймати ліки, які призначив медик. Це допоможе контролювати стан здоров’я і не допускати погіршення. Для цих пацієнтів продовжує працювати програма «Доступні ліки».

В умовах воєнного стану пацієнти можуть отримувати ліки як за електронним, так і за паперовим рецептом. Отримати його у паперовому вигляді можна у будь-якого лікаря, який надає первинну медичну допомогу, незалежно від того, чи у пацієнта підписана з ним декларація.

Завдяки цьому навіть під час перебоїв з електроенергією чи інтернетом лікар зможе виписати рецепт, а аптека – його погасити. Національна служба здоров’я відшкодовує аптекам вартість ліків як за електронним, так і за паперовим рецептом.

«Консультуємо пацієнтів і за телефоном, і через месенджери. Електронні рецепти можем виписати дистанційно.  Якщо людина перебуває за кордоном, то її довірена особа може через 16-значний код  отримати препарат і вже самотужки передати або якось надіслати ліки за кордон. Щодо паперових рецептів – наразі їх ніхто не просить виписувати, всі звикли до електронних», – розповіла сімейна лікарка Підгородненської амбулаторії Віра Войтенко.

Віра Войтенко

Віра Войтенко

Також нагадуємо, що лікар, з яким у пацієнта підписана декларація, може виписати рецепт по телефону. Номер рецепту та код-підтвердження надійде пацієнту у sms-повідомленні.

«Зважаючи на ситуацію в країні, не всі аптеки мають можливість відпускати «Доступні ліки». Щодо роботи закладів, які мають договір з НСЗУ – наразі з 1124  місць відпуску медикаментів на Дніпропетровщині, діють 679. Шукати аптеку з препаратами радимо за допомогою «Електронної карти аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів». На другій сторінці дешборду у фільтрах ліворуч у графі “Є відпущені” поставте галочку напроти слова “Так”. Це дозволить відфільтрувати аптеки, які відпускають “Доступні ліки”. Звертайте увагу на дату останнього відпуску рецепту. Вона є в останній колонці таблиці, яка розміщена внизу під картою. Обирайте аптеки, які відпускали “Доступні ліки” впродовж останніх семи днів», – радить Наталія Шуліка.

Наталія Шуліка

Наталія Шуліка

Знайти аптеку з Доступними ліками допоможуть і працівники контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Перед тим як йти в аптеку варто зателефонувати і уточнити, чи є у наявності потрібний вам препарат. Можна також попросити працівників аптеки зарезервувати його для вас. Телефони аптек також є на дешборді у таблиці.

Нагадуємо, що за програмою «Доступні ліки» пацієнти з хронічними захворюваннями можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою. Йдеться про такі захворювання як серцево-судинні, бронхіальна астма, діабет 2 типу (рецепт на них виписує сімейний лікар). А також — ліки від розладів психіки та поведінки, епілепсії та нецукрового діабету (рецепти виписують профільні спеціалісти — психіатри, неврологи, ендокринологи).

Стосовно інсуліну, всі препарати, включені  до Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за Програмою медичних гарантій, тепер повністю безоплатні на період дії воєнного стану.

«Це стосується всіх 47 препаратів, незалежно від типу та форми випуску, а також категорій, до яких належать пацієнти. НСЗУ відшкодовуватиме аптекам повну вартість відпущеного інсуліну. Для цього не потрібно створювати ані нових планів лікування, ані нових рецептів, якщо попередній ще не погашено», – нагадала начальниця управління Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Днепре за криптовалюту купили авто для ВСУ.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,

Підпишись на Відкритий: