Як дніпрянам зекономити на споживанні електроенергії

Споживання електроенергії восени та взимку росте. На допомогу дніпрянам приходять багатотарифні лічильники, електричні водонагрівачі та інші програмні пристрої. Як зекономити? Одвічне питання, на яке спробував відповісти у пресцентрі Відкритого керівник департаменту з контролю якості дніпровського постачальника електричної енергії YASNO Тимур Єпанєшніков.

Зменшити споживання електроенергії можна, якщо змінити деякі побутові звички та раціонально використовувати електроприлади. Почніть з найпростішого: вимикайте техніку з мережі, коли не користуєтесь нею; використовуйте прилади класу енергоефективності «А» та «еко»-режим їхньої роботи; щороку замовляйте профілактику кондиціонера; встановіть холодильник на відстані 5 см від стіни, інакше перевитрати енергії досягнуть 30%; регулярно очищуйте електрочайник від накипу та кип’ятіть тільки необхідну кількість води; не налаштовуйте бойлер на максимальну температуру нагрівання; завантажуйте пральну та посудомийну машини на дозволений максимум.

«Ці прості поради допоможуть заощадити електроенергію та кошти. Також дуже важливо вчасно передавати показання електролічильника – з 1 по 3 число щомісяця, щоб сплачувати лише за фактично спожиту електроенергію. Якщо клієнт не передає показання, постачальник YASNO здійснює нарахування за середньодобовим споживанням», — коментує Тимур Єпанєшніков.

Як дніпрянам зекономити на споживанні електроенергії - рис. 1

Витрати на електроенергію можна скоротити до 50% завдяки комплексному підходу. Поєднуйте економне використання електроенергії в побуті та сучасні енергоефективні рішення.

Долучайте до цього процесу дітей – призначте молодшого члена родини енергоменеджером, який контролюватиме дотримання правил енергоощадності.

Розумне рішення – встановити двозонний лічильник. На відміну від звичайного, він рахує не тільки обсяг використаної електроенергії, а й час її споживання. Вночі з 23:00 до 7:00 тариф на електроенергію вдвічі дешевший. Тому власники двозонних лічильників сплачують лише половину вартості електроенергії, що споживається в години економії. На нічний час можна змістити роботу деяких побутових приладів.  Наприклад, вмикати бойлер, пральну машину, хлібопіч. Це зручно робити за допомогою розумної розетки. Вона програмує автоматичне вмикання/вимикання приладів у потрібний час.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Компания Harley-Davidson показала свой электровелосипед (ВИДЕО) | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,