Як розповісти жертві російської пропаганди правду про війну в Україні — психолог з Дніпра
Коли людина з росії тобі каже, що ми «самі себе бомбимо», вважає постановою руйнування пологового будинку, вірить у те, що, Україна начебто створила коронавірус — тобто, все що на вуха не натягнеш. Що робити, якщо ваш родич – жертва пропаганди агресора? Все, що вам зрозуміло, він сприймає рівно навпаки.
Про це Відкритому розповів психолог Максим Реуцький.
![Максим Реуцький](https://opentv.media/wp-content/uploads/2022/03/12412-1.jpg)
Максим Реуцький
Звичайно, можна уникати гострих тем зараз, але рано чи пізно треба донести правду, вивести людину з гіпнозу пропаганди. Інший шлях – розірвати стосунки, втратити зв’язки та страждати.
Жертва пропаганди – це людина наче з тоталітарної секти. Допоможуть тільки почуття, час і певні правила.
«У жертви пропаганди формується своєрідна реальність, а все інше – заперечується. Далі функціонує механізм захисту під назвою «заперечення», він настільки сильний, що в деяких ситуаціях, так ще вважав Фрейд, створює справжнісінький психічний розлад. Навіть на зразок шизофренії. Пропаганда може одурманити людину, спотворивши її реальність та психіку», – пояснив психолог.
Пробитися до людини напряму не вийде, допомогти може поступове розхитування: не дуже агресивне, але системне бомбардування фактами. Допоможе інформація, що пов’язана з вашими спільними переживаннями.
«Щоб людина поступово отримувала точкові удари фактами (дивись, а як тобі це? А оце? А гугл каже, що це не тут? і т.д.) Прямий конфлікт не допоможе, стосунки лише призведуть до сварки», – радить Максим Реуцький.
Приводьте факти, конкретику, розповідайте історії, переказуйте їх, м’яко підводячи до короткого (буквально на рівні пари реплік) обговорення.
Детальніше дивіться в відео.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Советник главы ОП Алексей Арестович: «Подробности промежуточного договора с РФ».
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.
Теги: пропаганда