Як розповісти жертві російської пропаганди правду про війну в Україні — психолог з Дніпра

Коли людина з росії тобі каже, що ми «самі себе бомбимо», вважає постановою руйнування пологового будинку, вірить у те, що, Україна начебто створила коронавірус — тобто, все що на вуха не натягнеш. Що робити, якщо ваш родич – жертва пропаганди агресора? Все, що вам зрозуміло, він сприймає рівно навпаки.

Про це Відкритому розповів психолог Максим Реуцький. 

Максим Реуцький

Максим Реуцький

Звичайно, можна уникати гострих тем зараз, але рано чи пізно треба донести правду, вивести людину з гіпнозу пропаганди. Інший шлях – розірвати стосунки, втратити зв’язки та страждати.

Жертва пропаганди – це людина наче з тоталітарної секти. Допоможуть тільки почуття, час і певні правила.

«У жертви пропаганди формується своєрідна реальність, а все інше – заперечується. Далі функціонує механізм захисту під назвою «заперечення», він настільки сильний, що в деяких ситуаціях, так ще вважав Фрейд, створює справжнісінький психічний розлад. Навіть на зразок шизофренії. Пропаганда може одурманити людину, спотворивши її реальність та психіку», – пояснив психолог.

Пробитися до людини напряму не вийде, допомогти може поступове розхитування: не дуже агресивне, але системне бомбардування фактами. Допоможе інформація, що пов’язана з вашими спільними переживаннями.

«Щоб людина поступово отримувала точкові удари фактами (дивись, а як тобі це? А оце? А гугл каже, що це не тут? і т.д.) Прямий конфлікт не допоможе, стосунки лише призведуть до сварки», – радить Максим Реуцький.

Приводьте факти, конкретику, розповідайте історії, переказуйте їх, м’яко підводячи до короткого (буквально на рівні пари реплік) обговорення.

Детальніше дивіться в відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Советник главы ОП Алексей Арестович: «Подробности промежуточного договора с РФ».

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: