Як у Дніпропетровській області працює бізнес в умовах війни

У Дніпропетровській області малий та середній бізнес відновлює роботу.

Про це Відкритий повідомляє з посчиланням на пресслужбу Дніпропетровської обласної військової адміністрації.

З початку війни працювали лише 40% підприємств. Нині – майже 70%. Швейне виробництво спецодягу у Дніпрі – одне з тих, що не зупиняло роботу через війну.

У мирний час на підприємстві виробляли спецодяг для різних заводів та організацій. Коли почалась війна – стали шити й для військових.

Директорка Лариса каже – дуже допомогли друзі та знайомі. Змогли закупити тканину, фурнітуру та почати шити.

Як у Дніпропетровській області працює бізнес в умовах війни - рис. 1

«Першого березня нам зателефонувала колега та запропонувала пошити флісові кофти для військових. Дівчата охоче відгукнулися. З країни ніхто не поїхав, усі вийшли на роботу. Дуже вдячна нашим працівницям. Адже можемо продовжувати працювати, сплачувати податки та зарплати», – розповіла директорка підприємства Лариса.

Вона додала – спочатку було важко. Через комендантську годину та обмеження громадського транспорту власники самотужки розвозили співробітників на зміну та по домівках. Але до нових умов призвичаїлись швидко.

Як у Дніпропетровській області працює бізнес в умовах війни - рис. 2

«У 2014-му вже мали досвід виготовлення одягу для військових. Тоді ми освоїли пошив плитоносок. Коли почалась повномасштабна війна, відновили ті напрацювання, вдосконалили моделі. Адже була гостра потреба», – сказав співзасновник підприємства Владислав. – З початку війни зробили для тероборони та військових частин майже тисячу плитоносок».

Закрійниця Ірина на підприємстві працює вже понад 20 років.

«Військовий одяг має свою специфіку. Це і обробіток вузлів, і конструювання, і технологія виробництва. Нам привозили зразки, ми робили лекала. Потім по ним кроїли та пробували шити», – розповіла Ірина.

Як у Дніпропетровській області працює бізнес в умовах війни - рис. 3

Нині підприємство потроху повертається до звичної роботи. Знову шиють те, що добре знають та вміють.

Загалом на Дніпропетровщині – 133,5 тисяч підприємств малого та середнього бізнесу.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Днепре на некоторых маршрутах стоимость проезда могут поднять до 15 гривен.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,