Які послуги українцям сплачуватиме служба здоров’я у 2020-му році

На пацієнтів та медичних працівників у наступному році чекають певні зміни, які будуть пов’язані з фінансуванням. Про це Відкритий дізнався із повідомлення прес-служби Міністерства охорони здоров’я України.

Відповідно до закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», медичні заклади будуть переведені на модель фінансування Національної служби здоров’я.  У зв’язку із цим на пацієнтів та медичних працівників у 2020-му році чекатимуть певні зміни:

Для пацієнтів:

Відтепер пацієнти зможуть чітко зрозуміти, які послуги стануть безоплатними. Наприклад, якщо пацієнтові необхідна екстрена допомога, то Національна служба здоров’я України (НСЗУ) буде сплачувати послуги у разі такої необхідності. Допомогу може отримати кожен,  навіть якщо пацієнт не підписав декларацію з сімейним лікарем.

Для того, щоб отримати планову медичну допомогу, громадянин повинен підписати декларацію з сімейним лікарем. Так,  НСЗУ зможе помітити ваші анкетні дані в електронній системі та сплатити вартість медичних послуг, що входять до спеціальної програми медичних гарантій. (Це перша в українській історії програма медичних гарантій, тобто гарантований пакет послуг повинен буде ухвалений восени 2019-го разом із Держбюджетом).

Для медичних працівників:

Усі українські медичні заклади розпочнуть роботу за Господарським кодексом, за яким лікарні вже не працюватимуть як бюджетні установи. Таким чином, вони зможуть вільно розпоряджатися коштами, планувати ремонт або закупівлю обладнання.

Для місцевої влади:

Тепер місцева влада несе повну відповідальність за доступність медичної допомоги для людей. Це стосується доріг, комунальних послуг, а також ремонту приміщень та будівель медичних закладів, власниками яких вона є.

suprun 1

Фото з відкритих джерел.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що МОЗ закликає робити дітям щеплення від кору.

Теги: