Які зміни чекають на школярів та батьків у новому навчальному році

1-го вересня почнеться новий навчальний рік 2019-2020, у якому на дітей та батьків у Дніпрі чекає багато змін. Відкритий розкаже про шість основних нововведень. 

Так, на школярів та їх батьків чекає багато змін, деякі з яких були ініційовані саме ними.

Шкільна форма

З нового року у школах скасували форму, але остаточне рішення приймає адміністрація навчального закладу. Саме це нововведення затверджено указом президента України у відповідь на звернення батьків. Достукатися вийшло за допомогою петиції, яка з’явилися на сайті офіційного інтернет-представництва голови держави. У своєму зверненні автори вказали, що обов’язкове носіння форми — це порушення прав дитини. Звернення підтримали понад 25 000 українців, тому його розглянув президент України. Результат зможемо спостерігати вже 1-го вересня.

Світловідбиваючі жилети

Це нововведення впроваджується до навчальних закладів за указом Кабінету Міністрів з 1-го вересня 2019 року. Так, учні 1-4 класів будуть носити світловідбивні жилети. Захід, у першу чергу, направлений на безпеку дітей та скорочення кількості ДТП за їх участю. Такі елементи одягу зроблять школярів помітними в темний час доби. Придбати жилети можна онлайн самостійно, їх вартість варіюється від 65 до 260 гривень.

Індивідуальна форма навчання

Така форма навчання тепер буде доступна для дітей, які пропускають уроки через хворобу або професійне заняття спортом чи мистецтвом. Для цього батькам необхідно написати заяву в адміністрацію школи на переведення дитини на індивідуальну форму навчання. Спеціально для таких учнів буде складено індивідуальний план занять. У кожної школи є свій сайт, і саме там будуть розміщувати завдання та термін для їх виконання.

Скасовування «Дошки пошани»

Остаточне рішення щодо цього нововведення також приймає адміністрація навчального закладу. Мета скасування «Дошки пошани» — не травмувати дітей, які не можуть потрапити на неї. Раніше на таких дошках красувалися фото відмінників, але таку традицію визнали негуманною.

Які зміни чекають на школярів та батьків у новому навчальному році - рис. 1

Теги: