З 1-го листопада у нових та реконструйованих кінотеатрах обов’язково передбачатимуть місця для людей з інвалідністю

1-го листопада 2019 року набувають чинності нові державні будівельні норми щодо проєктування закладів культури. Про це Відкритий дізнався з повідомлення Урядового порталу. 

У правилах Державних будівельних норм прописано параметри влаштування доступного простору для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп у кінотеатрах, концертних залах, театрах, філармоніях, операх тощо.

«На жаль, досі чимало закладів культури в Україні частково або повністю залишаються недоступними для людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення. Відтепер ситуація має докорінно змінитися, адже з 1 листопада цього року будівництво та реконструкція цих будівель здійснюватиметься за новими ДБН “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади”. Вони врахували вимоги щодо забезпечення доступу і вільного пересування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп у всіх приміщеннях закладів культури. Чи то кінотеатр, бібліотека, театр, концертний зал, чи то, наприклад, музей», — наголосив Лев Парцхаладзе.

Новими нормами встановлено розрахунок кількості місць у глядацьких залах закладів культури, що призначені для людей з інвалідністю, які пересуваються на кріслах колісних — 1-1,5% місць від загальної місткості залу, але не менше двох місць. Такі місця слід передбачати в першому або останньому рядах партеру або ложі та розміщувати на плоскій ділянці підлоги.

Крім цього, з авансцени, окрім двох східців-сходів, необхідно передбачати пандус або вертикальний підіймач для осіб з інвалідністю і маломобільних груп населення, що ведуть до проходів у залі.

У нових нормах зазначено, що для нового будівництва та реконструкції будівель закладів культури необхідно враховувати вимоги нових ДБН В.2.2-40:2018 Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення». У них прописані необхідні обов’язкові параметри для забезпечення реальної доступності осіб з інвалідністю, починаючи від під’їзду, місця паркування, потрапляння, пересування, комфортного перебування у приміщенні, і, звісно ж, повноцінного сприйняття події.

Наприклад, для людей з порушеннями опорно-рухового апарату повинні бути забезпечені: безперешкодний доступ до будівлі та приміщень за допомогою пандусів, підіймачів чи ліфтів, ширина дверей не менше 0,9 м, передбачені місця в першому або останньому рядах партеру або ложі, розміщені на плоскій ділянці підлоги, спеціальні облаштовані туалетні кімнати тощо.

Для людей з порушеннями слуху в залах для глядачів, аудиторіях, лекційних залах, читальних залах бібліотек передбачена система посилення звуку індивідуального чи колективного користування.

Для людей з порушеннями зору має бути забезпечена необхідна тактильна та візуальна інформація. У приміщеннях з особливими вимогами до художнього вирішення інтер’єрів допускається використовувати інші компенсуючі заходи, наприклад, аудіопокажчики.

З 1-го листопада у нових та реконструйованих кінотеатрах обов’язково передбачатимуть місця для людей з інвалідністю - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали, що мінрегіон вимагає забезпеченості жителів необхідною кількістю дитсадків.

Теги: