З грудня у будинках від чотирьох поверхів повинні встановити ліфти – Відкритий

З грудня у будинках від чотирьох поверхів повинні встановити ліфти

З грудня набирають чинності нові будівельні норми, згідно з якими тепер у нових житлових будинках від чотирьох поверхів мають обов’язково з’явитися ліфти. Про це Відкритий дізнався з повідомлення Урядового порталу.

Оновленими державними будівельними нормами (ДБН) щодо проєктування житлових будинків введено нові вимоги:

• рекомендовано влаштовувати ліфти у нових житлових будинках від трьох поверхів;

• у новому житлі висотою в чотири поверхи та більше ліфти передбачаються обов’язково.

За старими нормами ліфти у житлових будинках мали проєктуватися лише від п’яти поверхів.

Нові ДБН «Житлові будинки. Основні положення», в яких містяться ці норми, вже опубліковані та набирають чинності з 1-го грудня цього року.

«Підвищуємо комфорт жителів новими будівельними нормами щодо житлових будинків. Рекомендуємо влаштовувати ліфти у житлі від трьох поверхів, а у будинках від чотирьох поверхів — робити це в обов’язковому порядку. Це банальна зручність та доступність людей, а особливо маломобільних груп населення: людей з інвалідністю, вагітних жінок, людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми. Нові норми почнуть діяти вже з 1-го грудня, тобто з цієї зими всі нові будинки мають будуватися згідно з цими нормами», — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

У нових нормах зазначається, що у житлових будинках з позначкою підлоги верхнього житлового поверху, яка перевищує восьмиметрову позначку підлоги першого поверху (тобто третій поверх і вище), рекомендується встановлювати пасажирські ліфти. А у разі перевищення на дванадцять метрів і більше (тобто четвертий поверх і вище) – їх встановлення обов’язкове.

При цьому ліфти, їх обладнання, розміщення машинного та блокових приміщень та сходів між цими приміщеннями потрібно влаштовувати згідно з відповідними стандартами:

– ДСТУ Б В.2.6-52:2008 «Сходи маршеві, площадки та огорожі сталеві.Технічні умови»;

– ДСТУ EN 81-20:2015 «Норми безпеки щодо конструкції та експлуатації ліфтів. Ліфти для перевезення пасажирів та вантажів. Частина 20. Ліфти пасажирські та вантажно-пасажирський»;

– ДСТУ EN 81-70:2010 «Норми безпеки до конструкції та експлуатації ліфтів. Специфічне використання пасажирських і вантажно-пасажирських ліфтів».

Кількість ліфтів та їх характеристики (вантажність, швидкість та призначення) залежно від поверховості будинку та кількості мешканців слід приймати відповідно до:

Нагадаємо, раніше ми писали, що із 3000 ліфтів Дніпра кожен другий потребує капітального ремонту.

Теги:

Оцените этот материал: