З першого вересня українські школярі вивчатимуть фінансову грамотність

В українських школах з’явиться можливість для учнів підвищувати свою обізнаність у сфері фінансової справи за допомогою нових підручників. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на офіційну сторінку Міністерства освіти і науки.

Відтепер у навчальній програмі для учнів дев’ятих і десятих класів з’явилися нововведення, які допоможуть підвищити рівень їхньої обізнаності у сфері фінансів. У 2019 році створили спеціальний навчальний посібник і робочий зошит під назвою  «Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?», за допомогою якого школярі зможуть пізнати великий масив корисної інформації, зокрема про основні права споживачів та правила безпечної роботи з платіжними картами, а також опанувати нові знання щодо криптовалюти та інструментів здійснення платіжних операцій через інтернет тощо. Наразі відомо. що в навчальних матеріалах були враховані зміни у фінансовій галузі за останні п’ять років.

Для того, щоб розробити якісну програму, до цього проєкту долучилися не тільки фахівці Міністерства освіти і науки України, але й представники Університету банківської справи та інші експерти.

«1 вересня українським школярам буде запропоновано курс фінансової грамотності, який не поступається найкращим курсам Європи та США. Працюючи над цим проєктом разом з МОН, ми мали на меті навчити наступні покоління українців тому, як, коли та чому потрібно користуватися фінансовими послугами», — наголосив керівник Проєкту USAID Роберт Бонд.

Як зауважив заступник Міністра освіти і науки Вадим Карандій, такий посібник стане для учнів хорошим практичним порадником, тобто допоможе розвинути критичне мислення у фінансових питаннях та застосувати набуті теоретичні знання на практиці.

Відомо, що усі знання учні зможуть отримувати поетапно, тобто посібник буде вміщувати п’ять розділів та 25 тем, у яких будуть детально розглядатися питання щодо сучасної фінансової системи.

Слід нагадати, що згодом в Україні випускники навчальних закладів, які складатимуть державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі ЗНО, повинні будуть писати обов’язкові тести не тільки з української мови, але й з математики. Наразі відомо, що тестування буде кількарівневим.

З першого вересня українські школярі вивчатимуть фінансову грамотність - рис. 1

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що  ЗНО з математики стане обов’язковим.

Теги: