За яких умов ціни на електроенергію в Україні можна знизити на 20%

Три фактори можуть сумарно призвести до 20% зниження ціни електроенергії для непобутових споживачів. Про це під час брифінгу сказав представник президента України у Кабінеті Міністрів Андрій Герус, передає Відкритий.

«Повинні розглянутись три фактори, які сумарно мають привести суттєве зниження ціни електроенергії для непобутових споживачів», — зазначив Герус.

Зокрема, йдеться про постанову Кабінету міністрів про покладання спеціальних зобов’язань на Укргідроенерго та Енергоатом (збільшення обов’язків для Укргідроенерго).

«Ми очікуємо, що така постанова дасть можливість понизити тариф Укренерго більш, ніж у три рази: з 32 копійок за кіловат/години до восьми копійок», — сказав Герус.

Ще одним фактором, який сприятиме здешевленню електроенергії, має стати зміна price caps (граничного обмеження ціни електроенергії) на внутрішньодобовому ринку.

«Є сенс трохи підвищити нічну ціну з точки зору цінового обмеження – можливо, близько 10%. А денну ціну – знизити, оскільки вона значно вища, ніж в усіх країнах Європи. Денний price cap можна зменшити на 20%. Таким чином, це може дати додаткове зниження кінцевого тарифу для споживача ще на 9%», – сказав Андрій Герус.

«Якщо ці три заходи здійснити, можемо отримати близько 20% зменшення тарифу для всіх споживачів – великих, середніх та малого бізнесу, для бюджетних установ і організацій, дитсадків і шкіл», – зазначив він.

Gerus

Теги: