«Забуттю не підлягає»: Іван Дремлюга про реабілітацію жертв політичних репресій у Дніпрі

Сотні тисяч українців стали жертвами кривавого комуністичного режиму, очолюваного московитами. Могили розкидані не лише по Україні, а й просторами колишньої радянської імперії. Вбивали просто за українську мову та носіння вишиванок. 15 травня ми вшанували пам’ять жертв політичних репресій.

Про це Відкритому розповів голова ГО «Дніпровське товариство політичних в’язнів і репресованих», голова регіональної комісії з реабілітації Іван Дремлюга. 

Іван Дремлюга.

Іван Дремлюга.

День пам’яті жертв політичних репресій відзначається у третю неділю травня. Цього року дата припала на 15 травня.

Історія  колишньої радянської імперії — це історія суцільного терору, розгорнутого нею проти власного народу з перших днів панування на нашій землі. Репресії пройшли всі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Якщо ж взяти до уваги тих, хто загинув голодною смертю внаслідок трьох Голодоморів, що прокотилися минулого століття Україною, то число жертв зашкалюватиме за 10 мільйонів. Як мінімум.

«Все те, що нагадувало українську націю – знищувалося комуністичним режимом. І в результаті, дійшли до того, що українці боялися свого власного «я» і говорити про свою національність. Ці відлуння лишаються й досі, однак – зараз ми показуємо всьому світу, що ми нація з великою хоч й трагічною історією, яка бореться за своє майбутнє й наразі це показує як ніколи. У Дніпрі у 2019 році була створена регіональна комісія з реабілітації жертв політичних репресій. До нас надійшло за кілька років більше 128 справ, з яких по 104 ми винесли рішення та направили  їх до Національної комісії. 80% наших звернень розглянуті, частину ми направимо повторно. Люди отримали певний статус «реабілітованого від репресій» або «потерпілого від репресій». Також міська влада нам пішла на зустріч й мер особисто розпорядився: з цього року з 1 січня ті, хто «потерпів від репресій» отримають щомісячну виплату у розмірі 1000 гривень. В жодному місті України такого немає», – розповів голова регіональної комісії з реабілітації Іван Дремлюга.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Спортсменка из Днепра завоевала золотую медаль на Дефлимпиаде в Бразилии.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,

Підпишись на Відкритий: