«Здолати Росію»: до Дніпра завітали Роман Коваль і Тарас Компаніченко

Вчора дніпряни мали можливість відвідати презентацію книги «Здолати Росію», автором якої є Роман Коваль і послухати пісні у виконанні Тараса Компаніченка. Журналісти Відкритого відвідали цей захід і дізналися, що для українців означає «здолати Росію».

За словами Романа Коваля, президента історичного клубу «Холодний Яр», ця книга складається зі спогадів, щоденникових записів і авторських статей кінця 1980-х — початку 1990-х років, коли в СРСР (особливо, в Україні) почали творитися неформальні на той час організації.

DSC 0307

«Спочатку це були екологічні організації, адже тоді відбулась Чорнобильська катастрофа, потім вже з’явились правозахисні організації, і вже потім з’явилась Українська Республіканська партія. До творення цих організацій мав безспосереднє відношення і я. Тоді я опинився серед людей, про яких раніше лише міг почути  з передач «західних голосів». Це— Левко Лук’яненко, Олесь Шевченко, Михайло Горинь тощо. Вони вже уособлювались тоді як борці за волю України, вони творили національно—визвольний рух. Цей процес завершився проголошенням Незалежності України,» — каже Роман Миколайович.

Він акцентує основну увагу саме на події національного відрожденення українського народу що відбувалися в цей період: вшанування героїв Крут, «Живий ланцюг» між заходом і сходом України, перше публічне виконання гімну «Ще не вмерла Україна» тощо.

DSC 0325
DSC 0346
DSC 0326

«Ця книга розрахована на широке коло читачів. Головною мотивацією є відновлення духовний з’вязку між поколіннями борців за волю України: нинішнім і минулим. Молоді діячі національно—визвольного руху зовсім не знають, хто були перед ними.  Ми сильні своїми попередниками. І я намагаюсь відновити цей з’вязок між тими, хто боровся за Україну 100 років тому і тими, хто бореться за Україну зараз на Донбасі,» — так охарактеризував свою книгу дослідник визвольного року Роман Коваль.

DSC 0331

Крім цієї книжки відвідувачі презентації змогли купити й інші твори, присвячені подіям Визвольних змагань українського народу 1917-1921 років, безкоштовно отримати примірник газети «Незборима нація», редактором якої є пан Роман, а також послухати його лекцію «Січеславці у Визвольній боротьбі», присвячену уродженцям нашого регіону, які боролись за Україну у ті часи.DSC 0309
DSC 0310
DSC 0311
DSC 0312
DSC 0313
DSC 0314
DSC 0315
DSC 0308
Участь у заході взяв і соліст гурту «Хорея Козацька» Тарас Компаніченко. Він виконав на бандурі пісні часів Визвольних змагань,  а також поділився свою думкою з приводу того, як здолати Росію.

DSC 0306

«Ми маємо бути самі собою, займатися своїм розвитком. Тоді у нас вийде здолати Росію. Вже зараз відбуваються процеси творення модерної української нації,»— каже Тарас.

DSC 0353
Всі бажаючі змогли отримати книги Романа Коваля і диски з піснями гурту «Хорея Козацька», підписані головними героями заходу.

DSC 0364
DSC 0323
DSC 0377
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про презентацію в нашому медіа-центрі книги про Юлію Тимошенко.

Теги: