Зеленський хоче усунути Авакова від керівництва Нацгвардією

Президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, який передбачає посилення контролю голови держави за Національною гвардією. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на сайт Верховної Ради України.

Запропоновані у законопроєкті правки змінюють статус Національної гвардії на окреме силове відомство, підлегле тільки президенту. Передбачається, що безпосереднє керівництво Нацгвардією буде здійснювати її командувач, а президент — «спрямовувати діяльність».

У законопроєкті вказано, що командувач Національної гвардії України призначається на посаду і звільняється з посади президентом України. Контроль за цим призначенням з боку уряду або парламенту не передбачений.

На думку авторів законопроєкту, в умовах особливого періоду, здійснення силами спеціальних операцій, до складу яких входять і підрозділи НГУ, заходів із протидії військовій агресії РФ щодо України та захисту суверенних територій нашої держави, керівництво військовими формуваннями та Національною гвардією України належить не до сфери внутрішніх справ, а до сфери національної безпеки та оборони.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Зеленський звільнив голів 16-ти районних державних адміністрацій у Дніпропетровській області.

Оцените этот материал: