Зеленський вважає пріоритетним завданням створення Служби фінрозслідувань, — Данилюк

Президент України Володимир Зеленський визначив пріоритетним завданням створення Служби фінансових розслідувань. Про це Відкритий дізнався з повідомлення секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Данилюка у Facebook.

За словами Данилюка, Служба фінансових розслідувань (СФР) повинна стати аналітичним, а не силовим центром, покликаним запобігати вчиненню злочинів у фінансовій сфері. Зокрема, організація буде займатися виявленням, припиненням, розкриттям і попереднім розслідуванням злочинів проти інтересів держави у сфері фінансів і суміжних сферах, а також виявляти системні чинники, що призводять до економічної злочинності та здійсненню таких злочинів. Очікується, що така діяльність сприятиме зокрема зростанню інвестиційної привабливості України.

Зазначимо, що Службі фінрозслідувань планують надати право вести оперативно-розшукову діяльність.За попередніми даними, кількість працівників СФР не повинна перевищувати три тисячі осіб. Чисельність нової структури буде визначатися за рішенням Кабінету Міністрів України. Для забезпечення прозорості відбору співробітників нової Служби буде створено спеціальну комісію. Її членами зможуть стати представники громадськості, наукової спільноти та іноземних партнерів.

Нагадаємо, раніше ми писали, що РНБО закликає дотримуватися санкції проти російських соцмереж.

Теги:

Оцените этот материал: