Жителі Дніпропетровської області можуть залишитися без газу

Жителі Дніпропетровської області можуть залишитися без природного газу через збільшення боргу. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на прес-службу компанії «Дніпропетровськгаз Збут».

Станом на 1 липня клієнти ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» заборгували за спожитий газ 2,7 мільярда гривень. Це в 1,3 раза більше, ніж рік тому. Неплатежі за газ жителів області зросли через подорожчання газу в опалювальному сезоні, а також скорочення кількості отримувачів субсидії.

За словами прес-служби, в разі наявності непогашеної заборгованості постачання газу буде припинено. І перший крок до цього — письмові повідомлення боржникам, які надсилає ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут».

«Ми продовжуємо активну роботу зі споживачами-боржниками. З початку року компанія розіслала майже 115 тис. письмових повідомлень клієнтам-боржникам про припинення постачання газу. У порівнянні з 2018 роком ця цифра зросла удвічі. У разі непогашення боргу після отримання повідомлення, ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» припиняє постачання, ініціює відключення і стягує борг в судовому порядку», — зазначила директор ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» Тетяна Соболь.

У прес-службі підкреслили, що накопичення боргів і несвоєчасні розрахунки ставлять під загрозу стабільне постачання газу для споживачів Дніпропетровської області.

Через низький рівень розрахунків ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» не має можливості своєчасно розрахуватися з державним постачальником НАК «Нафтогаз України» за спожитий населенням газ.

«У разі виникнення труднощів з погашенням заборгованості, компанія радить споживачам не погіршувати ситуацію і звернутися до ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» із заявою про складання графіка погашення заборгованості або в органи соцзахисту з надання субсидії. Для реструктуризації боргу клієнт повинен надати ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» довідки, що підтверджують неплатоспроможність, але остаточне рішення про надання реструктуризації буде приймати ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут», — йдеться у повідомленні.

Жителі Дніпропетровської області можуть залишитися без газу - рис. 1

 

Нагадаємо, раніше ми писали, що за словами експерта, у Дніпропетровській області є родовища нафти та газу.

Теги: