Журналістка дніпровського телеканалу Відкритий перемогла в конкурсі ООН

У Дніпрі журналістка телеканалу Відкритий перемогла у Всеукраїнському конкурсі для журналістів під назвою «Створення матеріалів про ґендерне та домашнє насильство», який проводиться фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (United Nations Population Fund) у межах інформаційної кампанії «Розірви коло», яку реалізовують у партнерстві із Міністерством соціальної політики України за підтримки уряду Великої Британії.

Коли журналістка Відкритого дізналася про успіх нещодавно створеного проєкту — одразу ж повідомила про це директору медіахолдингу Анастасії Староскольцевій. Вона згадує про перші кроки Тетяни у сфері журналістики та дуже тішиться її успіхам.

Журналістка дніпровського телеканалу Відкритий перемогла в конкурсі ООН - рис. 1

«Тетяна прийшла до нас студенткою та одразу показала хороший результат. Той проєкт, який вона створює у своєму ще юному віці, — це велике досягнення. Я пишаюся нею», — розповіла Анастасія Староскольцева.

Тетяна повідомила, що дізналася про цей конкурс випадково та навіть не думала, що зможе перемогти. Спочатку їй надійшло повідомлення, але вона вирішила пересвідчитися у перемозі самостійно, тому передзвонила організаторам.

Журналістка дніпровського телеканалу Відкритий перемогла в конкурсі ООН - рис. 2

Тетяна Остролуцька.

«Тема конкурсу збіглася з тією, над якою я працювала раніше. Я випадково дізналася про конкурс і вирішила випробовувати свої сили: відправила роботу і взагалі не думала, що зможу перемогти. Думала, що можна посісти якесь місце, тому що це Всеукраїнський конкурс. Коли я дізналася, що перемогла — дуже здивувалась. Десь п’ять разів прочитала, думала, що пройшла до другого туру і доки не зателефонувала та не уточнила — не вірила. Насправді, це дуже важлива тема, животрепетна, тому що Україна б’є усі рекорди за рівнем насильства у родинах. У нас критично мала кількість шелтерів і різноманітних закладів, до яких можуть звернутися жінки, щоб знайти прихисток. Важливо про це говорити та не забувати. Жінки мають розуміти, що в них завжди є можливість піти від агресорів і знати, куди саме йти», — наголосила журналістка Відкритого Тетяна Остролуцька.

У конкурсі запрошували взяти участь представників засобів масової інформації, які можуть стати потужною силою для зміни суспільної свідомості. Адже тема ґендерного насильства щодня набирає усе більшої актуальності. Кожна п’ята українка потерпає від домашнього насильства, але не кожна може про це розповісти.

Відеооператорка Дар’я Ланевич разом із Тетяною була на зйомках проєкту. Вона запевняє, що тема є дійсно болючою, тому знімати було морально важко.

Журналістка дніпровського телеканалу Відкритий перемогла в конкурсі ООН - рис. 3

«Це дуже чудовий проєкт, який змушує замислитися про сучасне життя і, напевно, почати змінювати щось у цьому світі. Було важко знімати, тому що більшість жінок не хотіли казати про це на камеру, дуже переживали. Останнім часом ця тема є важливою через збільшення випадків домашнього насильства. Можливо, воно й раніше було, але жертви звикли замовчувати проблеми. Завдяки таким проєктам у жінок з’являються сили сказати про це вголос, і змінювати своє життя на краще», — розповіла Дар’я.

Наразі організатори конкурсу повідомили Тетяні, що її проєкт є суспільно корисним, тому він і переміг. За умовами конкурсу журналістка отримає фінансову допомогу, яку виділяють переможцям для створення ще одного проєкту. Вже згодом вона поїде на тренінг для журналістів «Не нашкодь: як писати про ґендерне та домашнє насильство», щоб підвищити свою обізнаність у цій темі.

 Нагадаємо, раніше ми писали про те, що журналісти Відкритого брали участь у 4th Interpipe Dnipro Half Marathone.

Теги: