В Дніпрі святкують день волонтера: як кожен з нас може допомогти іншим

5 грудня увесь світ відзначає День волонтера. У це свято прийнято згадувати про важливість діяльності людей, які готові на благодійних засадах допомагати тим, хто того потребує. Про особливості волонтерства в Україні та Дніпрі розповіла у пресцентрі Відкритого активістка Вікторія Шапошникова.

Волонтерство – це дуже розгалужене поняття. Воно має безліч напрямків та форм. Загалом можна видокремити 5 його основних видів:

  1. Соціальне волонтерство. Це допомога тим, хто її найбільше потребує: літні люди, діти, незахищені верстви населення, хворі, тварини.
  2. Спортивне волонтерство. Це участь у спортивних заходах, змаганнях та марафонах.
  3. Ековолонтерство. Це взаємодія з природою та довкіллям. Проявляється вона теж по-різному: висадка дерев, встановлення сортувальних майданчиків, привернення уваги до проблем із забрудненням планети.
  4. Event-волонтерство. Один із найпопулярніших різновидів волонтерської роботи серед молоді. Це безоплатна допомога в організації та проведенні заходів. Найчастіше у таких випадках набирають цілий штаб волонтерів, де кожен має та виконує свій обов’язок. Для багатьох це ще й можливість безкоштовно потрапити на концерт улюбленого виконавця або масштабний фестиваль.
  5. Донорство. Це добровільна здача крові для допомоги хворим.

«Насправді існує ще дуже багато підвидів. Волонтерство – це багатогранна робота, яка дає в результаті величезний багаж досвіду. Завдяки ньому я безкоштовно побувала закордоном, брала участь у багатьох масштабних фестивалях, пробувала дуже багато нового та бачила результат своєї діяльності», — ділиться волонтерка Вікторія.

В Дніпрі святкують день волонтера: як кожен з нас може допомогти іншим - рис. 1

Зараз волонтерський рух стрімко розвивається, з’являється все більше ініціатив.

Вікторія Шапошникова поділилася посиланнями на канали та сайти, де бажаючі можуть знайти для себе цікаву волонтерську роботу:

Українська волонтерська служба, на ресурсах якої постійно публікуються волонтерські можливості з усіх куточків України — https://volunteer.country/

Телеграм канал з щоденними можливостями. Зараз є можливість долучитись до їх проєкту «Телефонний друг». Також вони організовують освітню програму «Агенти волонтерства» — @VolunteerCountry

Програма, яка спрямована на поширення культури волонтерства в усіх регіонах України через навчання локальних координаторів з метою створення ними волонтерських спільнот — https://volunteer.country/agents

ФРІ (громадська діяльність, проєкти) — https://fri.com.ua/

БУР (спільна допомога потребуючим в різних куточках України, подорожі та неформальна освіта) — https://bur.lef.org.ua/

Пласт (скаутинг та виховання дітей, молоді) — https://www.plast.org.ua/

AIESEC (волонтерство закордоном) — https://aiesec.ua/

Твоя Країна (мандрівки в різні міста та їх організація) — https://tvojakrajina.org/

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Римская богиня и современное граффити: в центре Днепра появился новый мурал | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,